خرید سکه کلکسیونی

پانزدهمین جهاد در راه خدا

تاریخ دریافت خبر:
اردو جهادی

پانزدهمین اردوی جهادی"راه خدا" از 20 شهریور 1396در مناطق روستایی و عشایری دهستان مرغا از توابع شهرستان ایذه آغاز شد.

امین افتخار مسئول برگزاری پانزدهمین اردوی جهادی راه خدا از حضور 50 نفر از دانشگاهیان در این اردو خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این اردو را محرومیت زدایی، خدمت رسانی به مردم و همچنین ترویج روحیه کار و تلاش در مناطق محروم استان خوزستان عنوان کرد.

وی افزود: از جمله پروژه‌های خدمت رسانی این اردو تکمیل ساختمان مسکونی یکی از خانوارهای محروم ساکن در روستای لشکرگاه و توزیع البسه‌های اهدایی توسط خیرین برای نیازمندان و سلسله برنامه های فرهنگی، بهداشتی، درمانی و غربالگری بود.

افتخار ادامه داد: در طول برگزاری این اردو، فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و درمانی از قبیل توزیع بسته‌های بهداشتی و درمانی، توزیع لوازم التحریر ویژه دانش آموزان محروم، برگزاری کلاس‌های آموزشی بهداشت سالمندان، دهان و دندان، مادران و بارداری، غربالگری، گفتاردرمانی و شنوایی سنجی و مامایی و ارجاع به متخصصان و همچنین برگزاری کلاس‌های احکام و جلسات پاسخگویی به سوالات شرعی توسط روحانی، حاج سید مسعود فلاح و کارگروه آموزش صورت گرفت.

این فعال فرهنگی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های ویژه این دوره چکاب و ویزیت عمومی و تخصصی، خدمات دندانپزشکی رایگان و تحویل رایگان داروها بود که با مساعدت مدیریت شبکه بهداشت شهرستان ایذه و همکاری معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز انجام شد.

مسئول اردوی جهادی در پایان از مساعدت‌ها و حمایت‌های ریاست دانشگاه علوم پزشکی اهواز، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون فرهنگی و دانشجویی، معاون بهداشت، معاونت اجتماعی، شبکه‌ بهداشت کارون، شبکه بهداشت غرب و شرق اهواز، آموزش و پرورش و بخشداری مرکزی ایذه، دفترنماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی و همچنین کلیه پزشکان، متخصصان و دانشجویان شرکت کننده در اردو تقدیر و تشکر نمود.

لازم به ذکر است این اردوی جهادی 24 شهریور پس از بازدید دکترساسان موگهی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه از محل برگزاری و ویزیت تعدادی از بیماران توسط ایشان به پایان رسید.