خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
زنگ بازیافت۳۰۰۰ ساعت دوره آموزش بازیافت به منظور کاهش تولید پسماند و تفکیک آن از مبداء و نیز توزیع گسترده مخازن جدا سازی پسماند خشک و تر در آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در مدارس غرب تهران اجرا می شود.

به گزارش قدس آنلاین، محمد بیدشکی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با بیان خبر فوق گفت : حضور دانش آموزان در مدارس به طور طبیعی باعث تولید زباله بیشتر مدارس خواهد شد که در همین راستا با توجه به نزدیک شدن به ایام بازگشایی مدارس در راستای اجرای سیاست های ابلاغی سازمان مدیریت پسماند شهرداری پایتخت و به منظور ترغیب و تشویق محصلان به کاهش تولید زباله و کمک به حفظ محیط زیست از تاریخ یکم لغایت ۱۵ مهر ماه در کلیه مدارس منطقه ۲۱ طرح " زنگ بازیافت " به صدا در می آید .

وی در ادامه اظهار داشت: اداره پسماند معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۱ همزمان با روزهای پایانی تعطیلات تابستانی اقدام به توزیع وسیع مخازن جدا سازی کاغذ و کیسه های مخصوص پسماند های خشک و تر در سطح مدارس نموده و کارشناسان این اداره نیز با آغاز سال تحصیلی جدید نسبت به برنامه ریزی و اجرای گسترده برنامه های آموزشی مرتبط با مدیریت تفکیک از مبداء پسماند و نقش آن در حفظ منابع طبیعی در سطح مراکز آموزشی این منطقه اقدام خواهند کرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۱ افزود: از جمله اقداماتی که در طرح زنگ بازیافت ویژه مدارس پیش بینی شده و یا در حال اجرا است می توان به ؛ برگزاری کارگاه و کلاس آموزشی در سطح مدارس منطقه با محوریت تفکیک از پسماند، توزیع بیش از ۳۰۰ بسته آموزشی، تامین و توزیع ۶۰۰ عدد مخزن تفکیک زباله، توزیع گسترده ۵۵۰ کیلو گرم کیسه های مخصوص پسماند های خشک، اعزام بیش از سه دستگاه خودرو موزیکال در دو شیفت صبح و عصر جهت جمع آوری پسماند قابل بازیافت مدارس و برگزاری مسابقه و اهداء جوایز به دانش آموزان فعال در این طرح اشاره کرد .

بیدشکی در پایان خاطر نشان کرد : این گونه طرح های آموزشی – تشویقی در راستای ترغیب و حساس سازی لایه های مختلف اجتماعی به حفظ محیط زیست پیرامون خود برنامه ریزی و اجرا خواهد شد و با توجه به درصد بالای آموزش پذیری و تاثیرگذاری دانش آموزان کشور به عنوان قشر گسترده ای از جامعه کنونی در حفظ و صیانت محیط زیست اجرای هر چه بیشتر این دوره های آموزشی می تواند در این زمینه مثمرالثمر باشد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/929954

خبر فوق مربوط به رسانه قدس آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم