خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان از شیراز، احمد همتی بوشهری، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز امروز (26شهریور) مجمع هماهنگی شیرخوارگان حسینی با اشاره به اینکه شما در مسیری گام برداشتید که بسیار ارزشمند است، گفت: شما در راه امام حسین (علیه السلام) گام بر می دارید.

وی با تاکید بر اینکه انس و الفت عقیدتی است، یادآور شد: هرکس حتی با زبان سیدالشهدا (ع)، حمایت کند به طور حتم در آخرت جزای آن را خواهد دید.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کسانی که حادثه عاشورا را رقم زدند هم نماز می خوانند و حتی شمر از جانبازان جنگ صفین بوده است، اظهار داشت: اسلام بدون ولایت همین وضع کشورهای عرب اسلامی است، مفتی های کشورهای اسلامی چقدر برای میانمار نوشتند.

همتی بوشهری با تاکید بر اینکه همان کسانی که در غدیر تبریک گفتند، بعد از 70 روز خواص جامعه به جای رفتن در جهاد، ماندند و از حرف حضرت رسول (ص) تبعیت نکردند، اضافه کرد: توجه به ولایت مهمترین مسئله ایست که عاشورا را رقم زد، وهب تازه مسلمان ماند و شهید شد ولی سلیمان صرد خزائی حرکت نکرد ولی زمانی متوجه شدند که فایده نداشت، شهدای توابین یک هزارم شهدای کربلا برای اسلام اثر بخشی نداشتند.

وی با اشاره به اینکه آقا و آقازاده ها در پیدایش واقعه عاشورا نقش بسزایی داشتند، افزود: کار اسلام به جایی رسید که خلیفه مسلمین مثل یزید وجود داشت.

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که باید فرهنگ حسینی و سخنان ایشان منتقل شود، اضافه کرد: امام حسین (ع)، بیش از 6 ماه کار فرهنگی و رایزنی با سران قبائل کرد و تنها نیم روز جنگ داشت، باید کار فرهنگی ایشان را به جامعه منعکس شود.

وی با اشاره به اینکه سکوت بر ظلم ظالمان یعنی شراکت در ظلم است، اضافه کرد: 12 هزار نفر برای حضرت نوشتند، اهل نماز بودند، اما امام شناس نبودند.

همتی بوشهری، اولین هدف امام حسین (ع) را امر به معروف و نهی از منکر دانست و تاکید کرد: اگر شهدای مدافع حرم نبودند ما باید در برابر داعش در شهر و دیارمان مبارزه می کردیم.

پایان پیام/130
ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/n/929951

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم