خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «نوری المالکی» امروز در دیدار با «داگلاس سیلیمان» سفیر آمریکا در عراق بر ضرورت لغو اجرای همه پرسی اقلیم کردستان یا به تاخیر انداختن آن تاکید کرد.

وی ضمن غیر قانونی خواندن این همه پرسی، با درخواست از رهبران و مقامات اقلیم کردستان عراق برای احترام گذاردن به دیدگاه های مخالف همه پرسی تاکید کرد: به هیچ عنوان اجازه نمی دهیم که «اسرائیل دوم» در شمال عراق تشکیل شود.

دفتر نوری المالکی نیز با صدور بیانیه ای مطبوعاتی ضمن تایید این خبر اعلام کرد: نوری المالکی معاون رئیس جمهوری عراق امروز پذیرای داگلاس سیلیمان سفیر ایالت متحده آمریکا در این کشور بود و دو طرف در این دیدار، درباره آخرین تحولات سیاسی و امنیتی عراق و نیز پیامدهای برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان این کشور بحث و گفت و گو کردند.

وی تاکید کرد: این همه پرسی غیرقانونی است و به نفع ملت عراق به خصوص کردها نیست.

مالکی به کسانی که خواستار برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق هستند، درباره پیامدهای خطرناک این همه پرسی بر امنیت، حاکمیت و وحدت عراق هشدار داد و خواستار حل همه مشکلات و اشکالات طبق قانونی که همه به آن رای داده اند، شد.

معاون رئیس جمهوری عراق از رهبران اقلیم کردستان خواست که به خواسته ملت عراق که مخالف برگزاری همه پرسی هستند و نیز مواضع جامعه جهانی که همسو با خواسته ها و مطالبات مردمی و ملی است، احترام بگذارند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز روز گذشته (شنبه) از آمادگی بغداد برای مداخله نظامی در صورت به خشونت کشیده شدن همه پرسی اقلیم کردستان خبر داد.

این در حالی است که العبادی در گفت و گوی روز جمعه خود با بینالی یلدریم همتای ترکیه ای اش بر تلاش مشترک جهت منصرف کردن اقلیم کردستان از برگزاری همه پرسی یاد شده، توافق کردند.

در همین راستا، آمریکا نیز روز گذشته (شنبه) با صدور بیانه ای بار دیگر اعلام کرد که همه پرسی اقلیم کردستان را تایید نمی کند و هشدار داد که این اقدام تلاش ها برای شکست داعش را بی نتیجه می گذارد و منجر به ناامنی و بی ثباتی می شود.

تمام کشورهای جهان به جز رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با همه پرسی در اقلیم کردستان عراق که قرار است 25 سپتامبر ( سوم مهرماه ) در این منطقه برگزار شود، اعلام کرده اند.

.....................
پایان پیام/ 167