کتاب سکه های ماشینی قاجار

سقوط تله‌کابین رامسر تلفات جانی نداشت؛ ۷ مصدوم

تاریخ دریافت خبر:
اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران تایید کرد: حادثه سقوط تله کابین رامسر تا این لحظه هیچ فوتی نداشته است.

به گزارش ایسنا، دلاور بزرگ نیا درباره سقوط یکی از کابین های تله کابین رامسر گفت: این حادثه که امروز (یکشنبه) در پی برخورد دو کابین و سقوط یکی از آن ها رخ داد، هفت مصدوم داشت که به بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر برای درمان منتقل شده اند.

وی اظهار کرد: تا این لحظه و بر اساس آخرین گزارش ها، این حادثه تا کنون تلفات جانی نداشته است.

بزرگ نیا همچنین درباره علت وقوع این حادثه توضیح داد: هنوز علت دقیق این حادثه مشخص نشده، اما بر اساس اولین گزارش ها برخورد دو کابین به علت نقص فنی در کابل ها بوده که در پی آن یک کابین سقوط کرد و متاسفانه هفت نفر مصدوم شدند. بررسی ها برای مشخص شدن جزییات این حادثه همچنان ادامه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران درباره ادامه فعالیت تله کابین رامسر بعد از سقو یکی از کابین های آن، گفت: تله کابین بعد از وقوع این حادثه به جریان افتاد تا دیگر مسافران اش را پیاده کند، اما اکنون اطلاع دارم فعالیت آن متوقف شده تا استرس در منطقه فروکش کند و بررسی ها درباره این حادثه انجام شود.

همچنین حسین متاجی، مدیر اداره میراث فرهنگی و گردشگری رامسر نیز که هم اکنون در بیمارستان امام سجاد(ع)، محل بستری مصدومان حادثه حضور دارد، با تایید اینکه سقوط کابین تاکنون تلفات جانی نداشته است، به ایسنا گفت: 7 مصدوم این حادثه در حال درمان هستند و جراحت وخیمی ندارند.

با وجود اظهارات «بزرگ نیا»، متاجی اعلام کرد، تله کابین رامسر هم اکنون مشکل خاصی ندارد و خط برقرار شده است. هر چند دلایل وقوع این حادثه در حال بررسی است.

تله کابین رامسر در ۵ کیلومتری غرب این شهر واقع شده که از کنار ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی با ۴۰ کابین به طول ۲ کیلومتر امتداد دارد و لقب بزرگترین تله کابین کشور را به خود اختصاص داده است. این تله کابین که توسط بخش خصوصی احداث شده، مسیر ۲۰۰۰ متری را در مدت ۱۲ دقیقه طی می کند و تا ارتفاع ۷۰۰ متر بالا می رود.

ساخت این تله کابین از سال ۱۳۷۵ آغاز شد و در سال ۱۳۸۸ به بهره برداری رسید و پروژه آن به به مرور تکمیل شد.