خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- شعبه اطلاع رسانی آستان قدس حسینی روز یکشنبه در بیانیه ای برای اولین بار اطلاعات و جزییاتی درباره پرچم گنبد امام حسین(ع) منتشر کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس حسینی؛ در بیانیه این آستان مقدس آماده است: پرچم گنبد امام حسین(ع) آغاز هر ماه براساس تقویم هجری یعنی ۱۲ بار در سال تعویض می شود. طول این پرچم به ۳ متر و نود سانتی متر و عرض آن به ۳ متر می رسد.

این پرچم از نوعی پارچه کره ای یا ژاپنی نخی و مانند اطلس و منحصرا توسط واحد خیاطی و گلدوزی وابسته به بخش تعمیر و نگهداری آستان قدس حسینی دوخته می شود و این واحد به همراه پرچم گنبد صدها پلاکارد و پرچم های سیاه حامل شعارهای نهضت حسینی و احادیث اهل بیت علیهم السلام درباره واقعه عاشورا منتشر می کند.

براساس این بیانیهُ واحد خیاطی و گلدوزی آستان قدس حسینی همچنین پوشش سبز قبر شریف را با پوشش سیاه گلدوزی شده با نخ های طلایی و نقره ای و مزین به سنگ های قیمتی و یاقوت تعویض می کند . این واحد همچنین اقدام به نصب پرچم ها و پلاکاردهای عزا در مراقد حبیب بن مظاهر الاسدی و ابراهیم المجاب علیهما السلام می کند.

خبر اصلی را اینجا ببینید

لینک کوتاه: betanews.ir/n/929844

خبر فوق مربوط به رسانه شفقنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم