ایران آنتیک

ایران قواعد بازی آمریکا را تغییر می دهد

تاریخ دریافت خبر:
ایران قواعد بازی آمریکا را تغییر می دهد
خبرگزاری آریا- روسیا الیوم اعلام کرد: ایران قواعد بازی آمریکا را به هر جایی که وارد می شود تغییر می‌دهد.
به گزارش سرویس امنیتی دفاعی خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، ایران قواعد بازی آمریکا را به هر جایی که آمریکایی‌ها وارد می شوند تغییر می دهد و واقعیتهای جدیدی را تحمیل می کند و تا الان در سوریه و عراق و آبهای خلیج فارس و چه بسا در افغانستان موفق شده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، عمر هواش خبرنگار روسیا الیوم در تهران با اشاره به سخنان سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با اعلام این مطلب در گزارشی گفت اگر چه تحولات اخیر در سوریه و عراق از نظر امنیتی به نفع تهران نبوده اما از نظر نظامی به آن خدمت کرده است. بدون تردید حضور شبکه داعش در مناطق گسترده ای از دو کشور باعث شد توانایی رزمی ایران و هم پیمانانش ارتقا یابد اما تازه ترین ارتقای توانایی آن چیزی است که سپاه پاسداران درباره نفوذ به مراکز فرماندهی ارتش آمریکا در سوریه و عراق گفت.
روسیا الیوم سپس بخشهایی از صبحتهای سردار علی حاجی زاده را در این خصوص پخش کرد.
خبرنگار گفت قدرت نمایی سپاه پاسداران فقط به این نفوذ امنیتی محدود نمی شود چرا که نیروی هوایی سپاه نیز تأیید کرد بمب غیر هسته‌ای در اختیار دارد که ده تن وزن دارد و دارای قدرت تخریبی بسیار زیادی است.
به چالش طلبی ایران به پایگاههای آمریکا در آبهای خلیج فارس نیز رسیده است و حاجی زاده گفت آمریکا برای تهدید ایران آمده اما اکنون به اهدافی برای این کشور تبدیل شده است.
خبرنگار گفت ناظران می گویند قدرت ایران در سوریه شاید با صحبت از استقرار ناظران ایرانی در آینده در مناطق کاهش تنش افزایش یابد.
فرزاد رمضانی پونش کارشناس امور منطقه ای گفت :« حضور آمریکا در سوریه غیر قانونی است اما حضور ایران و روسیه به درخواست دولت سوریه است و استقرار نیروهای نظارتی در سوریه نقش سیاسی و نظامی ایران را تقویت می کند اما در هر حال نقش قانونی است.»
خبرنگار افزود تهران قواعد بازی آمریکا را به هر جایی که وارد می شود تغییر می دهد و واقعیتهای جدیدی را تحمیل می کند و تا الان در سوریه و عراق و آبهای خلیج (فارس) و چه بسا در افغانستان موفق شده است.
خبرنگار گفت تبدیل تهدیدات به فرصتها ، سیاستی است که ایران در پیش گرفته است و رهبر معظم آن را تبلیغ می کند و با توجه به اینکه ایران به هر دلیلی نمی تواند برای نیروهای آمریکایی در منطقه چاره اندیشی نظامی کند با آنان به شیوه سیاسی و امنیتی تعامل می کند.