کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری رسا، نشست علمی «فرصت ها و چالش های آموزش های دینی در فضای مجازی» عصر امروز به همت خبرگزاری رسا و مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت و با حضور دکتر عابدین سیاحت اسفندیاری، معاون پژوهش و تولید محتوای دانشگاه مجازی المصطفی(ص) و حجت الاسلام سید غلام عباس موسوی مقدم، معاون پژوهش و تولید محتوای دانشگاه مجازی امام خمینی(ره) در خبرگزاری رسا برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام موسوی مقدم در تعریف از بحث اظهار داشت: تعریف ما از فضای مجازی این است که فضای مجازی یک مشترک لفظی است و فضای مجازی در مقابل عین و فیزیک قرار می گیرد؛ این که ما آن را در مقابل فضای حقیقی قرار دهیم نا درست است زیرا فضای مجازی تأثیر گذار است.

وی با بیان این که تعریف ما از رسانه وسیله ای است که ما می توانیم به وسیله آن پیام خود را به مخاطب انتقال دهیم، افزود: روش تربیت این است که روش رفتاری و گفتاری به گون ای که در تربیت شخص مؤثر باشد و بحث آخر من هم این است که رابطه بین دین و رسانه چگونه است که بحثی کاملا اصولی است.

حجت الاسلام موسوی مقدم با اشاره به رویکردهای مختلف نسبت به رسانه و ذات رسانه ابراز داشت: یک رویکرد این است که ذات رسانه سکولار است و در ای ظرف نجس هر محتوایی که بریزیم نجس می شود و لذا برخی معتقدند که بین رسانه و دین نمی شود ارتباط برقرار کرد و یک رویکرد هم وجود دارد که رسانه ابزار است و اگر دست انسان دیندار باشد می تواند استفاده خود را ببرد.

وی با بیان این که ماباید اقتضائات رسانه را بشناسیم، گفت: رسانه به عنوان رسانه لوازمی دارد و ما نباید یک تکنولوژی وارداتی را به عنوان ابزار صرف نگاه کنیم بلکه باید دید که چه رویکردی با فرهنگ کشور دارد.

معاون پژوهش و تولید محتوای دانشگاه مجازی امام خمینی(ره) در رابطه با فرصت های آموزش دینی در فضای مجازی ابراز داشت: چون در کشور ما پیوست فرهنگی صحیحی به فضای مجازی ضمیمه نشده است بیشتر آسیب زا است؛ زیرا ما محتوا داریم ولی امروزه آسیب هایی که ما از این فضا می بریم بیش از نفع ما است.

وی برداشته شدن محدودیت های جغرافیایی را از فرصت های آموزش های دینی در فضای مجازی دانست و گفت: ما می توانیم کلام خود را به دور ترین نقاط دنیا بدون کمترین هزینه ای برسانیم و همین طور برداشته شدن محدودیت های زمانی است.

حجت الاسلام موسوی مقدم افزود: فرصت دیگر ماندگاری مطالب و قابلیت استفاده بی نهایت است و هیچ محدودیتی وجود ندارد و به راحتی می توانیم حرف هایی را که نمی تان در فضای حقیقی مطرح کرد در فضای مجازی مطرح کرد، از طرف دیگر فضای مجازی می تواند ارتباط میان اگرد و استاد را کم کند.

معاون پژوهش و تولید محتوای دانشگاه مجازی امام خمینی(ره) در بیان چالش های آموزش های دینی در فضای مجازی خاطرنشان کرد: یکی از آسیب های جدی این است که ما گمان می کنیم با توجه به فیلترینگ اینترنت فضایی امن برای فرزندان ما است ولی واقعا باید عرض کنم که فضای اینترنت فضای امنی نیست.

خبر در حال تکمیل است...

لینک کوتاه: betanews.ir/n/929609

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم