کتاب سکه های ماشینی قاجار

رونمایی از پایگاه «نقد داستان» با حضور سرپرست معاونت فرهنگی

تاریخ دریافت خبر:
پایگاه «نقد داستان» وابسته به بنیاد شعر و ادبیات داستانی با حضور سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به مناسبت روز شعر و ادب فارسی رونمایی می‌شود.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، پس از فعالیت موفق سایت «نقد شعر» و نقد و بررسی حدود ۹۰۰ قطعه شعر از سروده های ارسالی شاعران جوان از اردیبهشت امسال در این پایگاه، وب سایت نقد داستان نیز کار خود را آغاز کرده و روز سه شنبه شروع رسمی خود را با حضور نویسندگان، منتقدان و دکتر محمد سلگی، سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جشن می گیرد.

بر اساس این گزارش، سایت نقد داستان که با سردبیری احسان رضایی، نویسنده و روزنامه نگار فعالیت می کند، آناهیتا آروان، امیلی امرایی، جواد جزینی، نازنین جودت، رامبد خانلری، مصطفی خرامان، محمدرضا شرفی خبوشان، احسان عباسلو، کاوه فولادی نسب، علیرضا محمودی ایرانمهر، بهاءالدین مرشدی، مهام میقانی، سیدجواد یوسف بیک و حبیب یوسف زاده را به عنوان منتقد در کنار خود می بیند.

سایت نقد داستان که قرار است داستان های کوتاه تا ۲۵۰۰ کلمه را برای بررسی پذیرا باشد، آثار گوناگون در ژانر های متعدد برای گروه های مختلف سنی را مورد نقد قرار خواهد داد.

سایت نقد داستان، شامل بخش هایی نظیر «منهای نقد» (خبرهای روز حوزه داستان نویسی) «به علاوه نقد» (شامل مقالات آموزشی تولیدی و انتخاب شده) است و قابلیت مشارکت کاربران را نیز دارد. این سایت به نشانی www.naghdedastan.ir در دسترس است.

مراسم رونمایی از سایت نقد داستان، سه شنبه ۲۸ شهریور از ساعت ۱۴ تا ۱۶ با حضور نویسندگان، منتقدان و انجمن های ادبی تهران در تالار حافظ، واقع در خیابان انقلاب، خیابان حافظ، ابتدای خیابان استاد شهریار، مقابل تالار وحدت برگزار می شود.