خرید کتاب سکه طلا

پایداری منابع مالی نظام سلامت، حمایت عملی از اقشار محروم است

تاریخ دریافت خبر:
موسوی لارگانی

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پایداری منابع مالی نظام سلامت، حمایت عملی از اقشار محروم است ،گفت: یک بخش از اعتبارات مورد نیاز طرح تحول سلامت از طریق عوارض بر دخانیات تامین می شود که برای پایداری این منابع قصد داریم میزان مالیات بر سیگار را افزایش دهیم.

ناصر موسوی لارگانی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: پیش از اجرای طرح تحول سلامت، مردم و به ویژه حاشیه نشین ها قادر به تامین هزینه های درمانی خود نبودند، اما پس از طرح تحول و ایجاد رضایت خاطر در میان مردم و حتی مسئولان، برگشت به شرایط قبل از اجرای این طرح، سخت و غیر ممکن است و از این رو، طرح تحول سلامت با تامین منابع پایدار باید تداوم پیدا کند.

وی در خصوص تصویب منابع پایدار نظام سلامت در مجلس اظهار داشت: اعتبارات مختلفی برای طرح تحول سلامت تعریف شده است و به جز مالیات بر دخانیات، درآمد ۱۰ درصد هدفمندی یارانه و یک درصد ارزش افزوده از جمله منابعی هستند که در صورت تزریق، نظام سلامت را از بحران مالی که با آن مواجه است، نجات خواهد داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: تجمیع بیمه ها مقوله ای است که باید به درستی صورت گیرد. این که تجمیع اتفاق بیفتد، اما شرایط درمانی تغییر نکند، مفید نخواهد بود. بنابراین برای این که مردم متوجه شوند که با یک کاسه شدن بیمه ها تغییرات فاحشی در رسیدگی به بهداشت و درمان آن ها ایجاد شده، لازم است که یک مدیریت قوی بر کلیه سازمان های بیمه گر نظارت داشته باشد

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: طرح تحول سلامت همچون بسیاری از طرح های بزرگ دیگر، نقاط ضعفی دارد که باید مرتفع شود تا این طرح با قدرت بیشتری در خدمت نظام سلامت و مردم باشد.