ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
گلکسی اس 7 پراستفاده‌ترین گوشی هوشمند سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۱۷

بر اساس جدیدترین گزارش دیوایس اطلس، گلکسی اس 7 محبوب ترین گوشی سامسونگ در دنیا است

 • تفاوتِ متوسط قیمت گوشی های سامسونگ و اپل به ۴۶۵ دلار رسید
 • سامسونگ از گلکسی اس 7 و اس 7 اج ۵۵ میلیون دستگاه فروخت
 • مطابق انتظار، کوالکام شرکتی است که چیپ ست کوالکام دو پردازنده جدید اسنپدراگون ۴۱۲ و اسنپدراگون ۲۱۲ را معرفی کرد

 • بنچمارک تراشه MT6735 مدیاتک نسبت به اسنپدراگون 410 برتری دارد
 • اسنپدراگون ۴۱۰ به عنوان پراستفاده ترین چیپ ست موبایل در جهان شناخته می شود، البته این مورد می تواند در کشورهای مختلف، کمی تفاوت داشته باشد. به عنوان مثال اگرچه اسنپدراگون ۴۱۰ در کشورهای آمریکای جنوبی، هند، لهستان و اسپانیا بیشترین میزان استفاده را دارد؛ اما در آمریکا و انگلیس جزو پنج چیپ پراستفاده نیست. در این دو کشور پردازنده های ساخت اپل در بازار غالب هستند. به عنوان مثال در آمریکا چهارمین پردازنده ی پراستفاده، تراشه ی اسنپدراگون ۸۲۰ است و پس از آن در جایگاه پنجم، تراشه ی اکسینوس ۷۴۲۰ قرار می گیرد. البته در انگلیس فقط پردازنده ی اکسینوس ۷۴۲۰ در جایگاه پنجم پراستفاده ترین چیپ ست موبایل قرار گرفته و چهار جایگاه اولین این لیست متعلق به اپل است. غالب بودن اپل در برخی از بازارها بر میزان استفاده از سایر اجزای سخت افزاری گوشی های هوشمند نیز تأثیر دارد که به عنوان مثال می توان به حافظه ی رم اشاره کرد. همان طور که می دانید، معمولا دستگاه های ساخت اپل از حافظه ی رم زیادی بهره نمی برند و این در حالی است که سامسونگ از رم بیشتری در تولید محصولاتش استفاده می کند. این وضعیت باعث شده است در گزارش دیوایس اطلس، بیشترین میزان استفاده از حافظه ی رم در گوشی های هوشمند بین ۱ تا ۲ گیگابایت باشد. البته میزان استفاده از رم نیز در کشورهای مختلف می تواند تفاوت داشته باشد؛ به عنوان مثال دیوایس اطلس اشاره کرده که در استرالیا، سوئد و آمریکا، استفاده از ۴ گیگابایت حافظه ی رم بیشتر رایج است؛ بااین حال در آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی، استفاده از دو گیگابایت حافظه ی رم نیز بسیار رواج دارد.

  میزان استفاده از رم در گوشی ها

  در حوزه ی سیستم عامل های موبایل، بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط شرکت های معروفی چون IDC، هم اکنون اندروید بیش از ۸۰ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. داده های به دست آمده از دیوایس اطلس نیز آماری مشابه با آمار IDC را ارائه می کنند. بر طبق گزارش دیوایس اطلس که بر اساس ترافیک وب به دست آمده، ۶۰ درصد از سهم بازار سیستم عامل های موبایل در ۶۰ بازار بزرگ، در دستان اندروید است. البته باید اشاره کنیم که این داده ها همیشه نوسانات بسیار قابل توجهی دارند و در برخی از نواحی جهان از جمله آمریکا، انگلیس و ژاپن، شاهد کاهش سهم بازار سیستم عامل موبایل گوگل هستیم؛ در این سه کشور سهم بازار سیستم عامل اندروید به ۴۰ درصد کاهش یافته است. در ادامه می توانید میزان تغییر سهم سیستم عامل اندروید را در فاصله ی زمانی بین سه ماهه ی دوم و سه ماهه ی سوم ۲۰۱۷ مشاهده کنید.

  سهم اندروید در فاصله سه ماهه دوم و سوم ۲۰۱۷

  بر اساس اطلاعات ارائه شده در جدیدترین گزارش دیوایس اطلس، پراستفاده ترین گوشی هوشمند اندروید در بازه ی زمانی مورد اشاره، گوشی گلکسی اس ۷ (و گلکسی اس ۷ اج) سامسونگ بوده است. اگر می خواهید جزئیات بیشتری در مورد این گزارش به دست آورید، پیشنهاد می کنیم سری به این لینک بزنید.

  نظر شما در این مورد چیست؟ آیا پیش بینی می کردید که گلکسی اس ۷ به عنوان پراستفاده ترین گوشی هوشمند سه ماهه ی دوم ۲۰۱۷ شناخته شود؟


     بازار آمریکا اندروید اپل سامسونگ انگلیس ژاپن گوگل هند لهستان

  لینک کوتاه: betanews.ir/n/929553

  مشاهده لینک منبع

  گزارش:

  منبع خبر (زومیت) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

  اگر به محتوای خبر «گلکسی اس 7 پراستفاده‌ترین گوشی هوشمند سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۱۷» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.