ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
امیرعبداللهیان: پیامدهای نامطلوب رفراندم کردی بر ثبات سیاسی عراق دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: مجلس شورای اسلامی برای کمک به حل بحران میانمار و جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی و کشتار و کوچ اجباری مردم، در حوزه دیپلماسی پارلمانی تلاش می‌کند. به گزارش افکارنیوز،

گری لوئیس نماینده در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه در امور بین الملل دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تبیین نگرانی جدی رئیس و اسلامی از وضعیت اسفبار میانمار گفت: فجایع عمیقی در میانمار در حال انجام است و برای کمک به حل بحران میانمار و جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی و کشتار و کوچ اجباری مردم، در حوزه دیپلماسی پارلمانی تلاش می کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیام دکتر لاریجانی رئیس مجلس به روسای مجالس به ویژه مجالس کشورهای اسلامی، سازمان های بین المللی و بین المجالس گفت: ایران برای بررسی وضعیت میانمار و کمک به حل بحران و ارسال کمک های انسان دوستانه در حوزه پارلمانی به آقای بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برای تشکیل کارگروه ویژه مأموریت داده است.

وی همچنین در این دیدار در خصوص وضعیت انسانی در یمن، اوضاع و پیامدهای نامطلوب رفراندم کردی بر ثبات سیاسی عراق و امنیت منطقه رایزنی و تبادل نظر کرد.

گری لوئیس نماینده سازمان ملل در تهران نیز خاطر نشان کرد: سازمان ملل، تحولات منطقه و بحران میانمار را دنبال می کند و دبیر کل ابتکارات مختلفی را برای کمک به حل بحران در دست دارد.

وی اظهار داشت: نگرانی رئیس و ایران پیرامون اوضاع منطقه و بحران یمن، بحرین و میانمار و همچنین بین اربیل و بغداد را در موضوع رفراندم کردی به منتقل خواهد کرد.