خرید کتاب سکه طلا

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه

تاریخ دریافت خبر:

اخبار داخلی
*********
**تهران-سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با محکوم کردن انفجارهای سال های گذشته در بوینوس آیرس، اتهامات وارده به اتباع ایرانی در این ارتباط را بخشی از توطئه رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران دانست.

**تهران- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه نقش زنان در تولید ملی قابل قبول است، گفت: 40 درصد فرآورده های تولیدی و کشاورزی مستقیما توسط زنان انجام می شود.

**تهران-وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آمادگی این وزارتخانه برای اعزام کادر درمانی و تجهیزات پزشکی در راستای کمک به مسلمانان آواره میانمار خبر داد.

**تهران-سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه پایانی اجلاس وزیران خارجه اتحادیه عرب، طرح ادعا‌ها درخصوص جزایر ایرانی را به شدت محکوم کرد و گفت: موضع گیری‌های نسنجیده موجب بروز شکاف‌های هرچه بیشتر در میان کشورهای منطقه می شود.

**تهران-دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در دیدار نماینده سازمان ملل در تهران گفت: مجلس شورای اسلامی برای کمک به حل بحران میانمار و جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی و کشتار و کوچ اجباری مردم، در حوزه دیپلماسی پارلمانی تلاش می‌کند.

**اردبیل -وزیر راه و شهرسازی گفت: همه امکانات خود را روی اجرای طرح های مفید در بافت های فرسوده و سکونت گاههای شهری کشور متمرکز کرده ایم.

**ایلام -مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: سال گذشته 50 هزار بنگاه برای اخذ تسهیلات رونق تولید در سایت بهین یاب ثبت نام کردند که از این تعداد 25 هزار بنگاه این تسهیلات را دریافت کردند/

**تهران-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه با دست اندرکاران ستاد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ٢٠١٧ با دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی دیدار کرد.

**اصفهان-مدیرکل صادرات و بازرگانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صادرات صنایع دستی در چهار ماه نخست امسال با 45.4 درصد رشد، بالاترین رشد را در سبد صادرات غیرنفتی کشورمان داشته است.

اخبار خارجی
**********
**مسکو -محمدجواد ظریف وزیرخارجه ایران در پایان مذاکرات روز چهارشنبه خود با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه گفت: دیدگاه سران دو کشور برای توسعه روابط همسان است و همچنین تهران و مسکو بر اجرای تعهدهای برجامی همه طرف ها تاکید می کنند.

**نیویورک-دبیرکل سازمان ملل گفت: سران کشورهای جهان در مجمع عمومی امسال علاوه بر سوانح طبیعی ناشی از تغییرات جوی و حملات سایبری، بحران های دیگری همچون جنگ ها و تروریسم بین المللی را در مقابل دارند که برای هیچ یک، راه حل نظامی متصور نیست.

**تهران -دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به آژانس های دولتی گفت: محصولات شرکت روسی «کسپرسکی» را از سیستم های اطلاعاتی خود پاک کنند.

**آتن- ایرنا- براثر غرق شدن یک کشتی یونانی حدود 200 تن نفت سیاه در نزدیک سواحل آتن به دریا ریخته شده و خسارات فراوانی را ببار آورده است.

**مسکو - ولادیمیر کوژین دستیار رئیس جمهوری روسیه در امور همکاری های فنی–نظامی گفت: در چارچوب اجرای توافق با مصر، تحویل 50 فروند هواپیمای جنگنده شکاری میگ 29 به این کشور آغاز شده است.

**تهران-روزنامه «فایننشال تایمز» انگلیس نوشت: برپایه اعلام آژانس بین المللی انرژی، بازار جهانی نفت بازگشت به تعادل را آغاز کرده است.

**الجزیره-«عزالدین میهوبی » وزیر فرهنگ الجزایر درخصوص همکاری هنرمندان ایرانی با دست اندرکاران سینمای الجزایر گفت: ایرانی ها سرعت عمل خوبی در تولید آثار سینمایی دارند و این باعث می شود بتوانند طرح های خود را در زمان تعیین شده تحویل دهند.

**تهران -نهادهای مدافع حقوق بشر فلسطینیان اعلام کردند که نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی طی ماه اوت (مرداد/ شهریور)،522 فلسطینی را روانه زندان کردند.

**نیویورک-نماینده ویژه گوترش دبیرکل سازمان ملل در گفت وگوهای صلح فلسطین با ابراز خرسندی از آمادگی رهبران فلسطینی برای رسیدن به یک آشتی ملی ، این قدم را زمینه ای برای رسیدگی به سرنوشت مردم غزه که به گفته او در آینده بخش جدایی ناپذیردولت مستقل فلسطینی محسوب خواهد شد، فراهم خواهد کرد.

**تهران -روزنامه واشنگتن پست نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز (پنجشنبه) در مورد بی اثر کردن تحریم های اقتصادی علیه ایران تصمیم گیری خواهد کرد.

**کوالالامپور- دستکم 25 نفر براثر آتش سوزی روز پنجشنبه در یک مدرسه مذهبی در کوالالامپور پایتخت مالزی کشته شدند.

**تهران -دادستان کل اسپانیا برای بیش از هفتصد نفر از شهرداران کاتالان را که سودای برگزاری همه پرسی استقلال این ایالت را در سر می پرورانند، احضاریه فرستاد.
شبک**1392**تنطیم و انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*