کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:
امام‌جمعه اصفهان تربیت مداحان جوان را یک کار اثرگذار و اثربخش توصیف کرد و گفت: آنچه در انقلاب و دفاع مقدس مشاهده کردید کار امثال شما مداحان هیئت ها و مجالس مدح و منقبت ائمه معصومان بوده است.

به گزارش ؛ به نقل ازصاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امروز در آیین افتتاحیه پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی در اصفهان اظهار کرد: اصفهانی ها مفتخر به میزبانی پیشکسوتان خادمان به آستان حضرت اباعبدالله الحسین هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اصفهان شهر علم و هنر، شهر علمای بزرگ، شهر مرحوم مدرس، شیخ بهایی، ملاصدرا و مجلسی ها است، گفت: اصفهان دارای حوزه های علمیه هزارساله است که نشان از پشتوانه علمی و مذهبی اصفهان دارد.
وی پیر غلامان حسینی را پیشکسوتان خدمت به آستان حضرت سیدالشهدا علیه السلام توصیف کرد و ادامه داد: ائمه معصومان از ما نوکری و غلامی نمی خواهند بلکه آدم درست وحسابی می خواهند.
آیت الله طباطبایی نژاد با تقبیح توصیف انسان ها در بیان برخی از مداحان به حیوانات، تصریح کرد: ائمه معصومان برای انسان سازی آمدند و شما هم در این مسیر گام بردارید.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان خطاب به پیر غلامان و خادمان حسینی گفت: برای جایگزین خودتان جوان هایی را تربیت کنید وگرنه بدانید یک راه ثواب را بر روی خودتان بسته اید.
وی تربیت مداحان جوان را یک کار اثرگذار و اثربخش توصیف کرد و گفت: آنچه در انقلاب و دفاع مقدس مشاهده کردید کار امثال شما مداحان هیئت ها و مجالس مدح و منقبت ائمه معصومان بوده است.
آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه تمام کار خود را فقط بر گریه انداختن مردم نگذارید، اظهار کرد: فرصت طلایی مجالس را برای تربیت، ارتقای اخلاقی و رشد معرفتی مردم استفاده کنید.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان توصیه کرد: در مجالس از سخنرانان خوب و علما استفاده کنید.
وی به لزوم انتقال آموزه های دینی در مجالس عزاداری، گفت: این جلسات بدون معرفت کاری از آن بر نمی آید در کنار انجام کارهای احساسی سطح معرفتی افراد را بالا ببرید.
آیت الله طباطبایی نژاد تاکید کرد: نباید فلسفه قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام را فقط در گریه کردن خلاصه کرد ایشان برای اهداف والایی قیام کردند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان یکی از فلسفه های قیام اباعبدالله الحسین را نبودن بی تفاوت نسبت به مستکبران و ظالمان بیان کرد و گفت: فردی که اینگونه نباشد نباید خود را حسینی بداند.
گفتنی است در پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی که از بیست و یکم شهریورماه در اصفهان آغاز و تا بیست و چهارم شهریورماه ادامه خواهد داشت بیش از یک هزار و 300 پیر غلام، ذاکر و ستایشگر اهل بیت عصمت و طهارت سلام الله علیها حضور خواهند داشت، همچنین بنا به گفته دبیر پانزدهمین اجلاس بین المللی پیر غلامان و خادمان حسینی در این اجلاس 60 نفر میهمان خارجی از 32 کشور جهان نیز حضور دارند.
به گزارش صاحب نیوز، شعار این دوره از اجلاس «هیئت حسینی، منادیان گفتمان انقلابی و تفکر اسلامی» قرار داده شده است.
انتهای پیام/