ایران آنتیک

ظریف: هیچ بازدیدی توسط آژانس نمی‌تواند بهانه آگاهی از اسرار کشور باشد+ ویدئو

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: مطابق برجام، هیچ بازدیدی توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی نمی تواند بهانه‌ای برای آگاهی یابی از اسرار کشور باشد.

به گزارش پارس تودی، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان روز چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه سوچی روسیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در خصوص مسئله برجام با توجه به سیاست های آمریکا، لازم است که هماهنگی هایی میان ایران و روسیه وجود داشته باشد که البته تاکنون هم چنین بوده است.

وی افزود: دو کشور از مواضع هم در سازمان های بین المللی و روابط چند جانبه حمایت کردند و روسیه پشتیبانی بسیار خوبی از ایران در بحت برجام داشته است.

ظریف همچنین در باره موضوع بازدید از مراکز نظامی ایران توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی، افزود: چارچوب های پروتکل الحاقی و برجام مشخص است و برای بازدید از مکان هایی است که در واقع امکان فعالیت های هسته ای داشته باشد و حتی تاکنون جمهوری اسلامی و همانگونه که آژانس بارها اعلام کرده در زمینه اعلام عدم فعالیت ها به درستی عمل کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور تاکید کرد: مطابق بند 75 ضمیمه یک برجام هم تاکید شده است، هیچ بازدیدی توسط آژانس نمی تواند بهانه ای برای آگاهی یابی از اسرار کشور باشد

وی همچنین در باره محورهای سفر خود به سوچی اظهار کرد: ما با چالش های مشترکی مواجهیم که مهم ترین آنها منطقه ای است ایران و روسیه در سوریه توانستند به سوری ها کمک کنند و تروریست ها را عقب برانند امروز وضعیت در میدان بسیار خوب است با همکاری خوب تهران و مسکو وضع بهبود یافته است و حتی توانستیم تا حد زیادی از تنش ها و درگیری ها جلوگیری کنیم.

وزیر خارجه ایران در پایان گفت: یکی از موضوعات مورد نیاز برای هماهنگی همیشگی با روسیه، بحت منطقه ای و سوریه است این سفر هم تمرکزی روی این مساله و افزون بر آن موضوعات دو و چند جانبه دارد.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت وگو با مقامات روسیه راهی سوچی شد.

«حسین جابری انصاری» معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در روند آستانه نیز ظریف را در این سفر همراهی می کند.

ظریف قرار است در این سفر در دیدار با مقامات روسیه در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه به ویژه اوضاع سوریه و ششمین نشست روند آستانه به رایزنی بپردازد.

114/110

بیشتر بخوانید:

ظریف برای رایزنی با مقامات روسیه راهی سوچی شد

هیات نظارت بر اجرای برجام: اجرایی شدن تحریم ها نقض برجام است

نوبخت: اگر آمریکا از برجام خارج شود یک بازآرایی جدید خواهیم کرد


نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000