خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
پرونده شبکه العبدلی مانع به ثمر نشستن تلاش کویت برای ایجاد کانال ارتباطی در منطقه شد/ ایران داوری بین‌المللی در مساله جزایر سه‌گانه را بپذیرد

کشورهای منطقه از دخالت‌های ایران رنج می‌برند؛ مثالی از این دخالت‌ها در کشور ما تحت عنوان پرونده العبدلی صورت گرفته بود. این پرونده بر تلاش‌های کویت برای احیای کانال‌های مذاکرات میان کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) با ایران تاثیر گذاشت.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری «گلف نیوز» معاون وزیر خارجه کویت روز گذشته در صد و چهل و هشتمین نشست وزرای کشورهای شورای اتحادیه عرب در قاهره مدعی شد که «دخالت های ایران در امور داخلی کشورهای عربی و تروریسم تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه عربی است».

خالد الجارالله مدعی شد که به رغم تلاش های کویت برای گشایش کانال های ارتباطی برای مذاکره بین کشورهای عربی و ایران با هدف ارتقای امنیت منطقه و ثبات، تهران به دخالت های خود در امور کشورهای عربی ادامه می دهد.

وی اواخر روز سه شنبه در اظهاراتی که در خبرگزاری رسمی کویت منتشر شد، ادعا کرد: کشورهای منطقه از این دخالت ها رنج می برند. مثالی از این دخالت ها در کشور ما تحت عنوان پرونده العبدلی صورت گرفته بود. این پرونده بر تلاش های کویت برای احیای کانال های مذاکرات میان کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) با ایران تاثیر گذاشت.

او در سخنرانی خود، ادعاهای کویت علیه ایران مبنی بر لزوم پذیرش داوری بین المللی از سوی تهران برای حل اختلاف ها میان این کشور و امارات متحده بر سر جزایر سه گانه را تکرار کرد و مدعی شد این جزایر توسط نیروهای ایران اشغال شده است.

به گزارش گلف نیوز، جارالله علیه تهدیدهای رو به رشد تروریسم هشدار داد و بر حمایت کویت از اقدام های بین المللی برای نجات جهان از این مساله تاکید کرد.

وی افزود که کشورش عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل است و بنابراین شانس بزرگی برای اقدام همه جانبه به منظور دفاع از مواضع اعراب دارد. به گفته جارالله، وضعیت در سرزمین های فلسطینی و نا آرامی ها در سوریه، یمن ، لیبی و عراق به معضلاتی بین الملی تبدیل شده است.


گزارش:

منبع خبر (ایلنا) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «پرونده شبکه العبدلی مانع به ثمر نشستن تلاش کویت برای ایجاد کانال ارتباطی در منطقه شد/ ایران داوری بین‌المللی در مساله جزایر سه‌گانه را بپذیرد» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.