ایران آنتیک

تشکیل دوهزار و ۲۳۱ پرونده قاچاق در استان اصفهان/۲۱۰ تن کالای قاچاق در اصفهان امحا شده است

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
استاندار-اصفهان-استعفااستاندار اصفهان اظهارکرد: براساس آمار پنجماهه ی نخست سال ۹۶؛ ۲هزار و ۲۳۱ پرونده توسط دستگاه های نظارتی تشکیل شده است که ارزش این پرونده ها حدود ۵۸۵ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ رسول زرگرپور در یکصد و ششمین جلسه ی کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دید مقام معظم رهبری، اظهار کرد: در ۵ ماهه ی نخست سال ۹۶؛ ۲هزار و ۲۳۱ پرونده توسط دستگاه های مختلف تشکیل شده است که ارزش این پرونده ها حدود ۵۸۵ میلیارد ریال بوده است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه از مجموع پرونده ها تعداد ۱۰۵۳ پرونده به تعزیرات حکومتی و ۱۱۳۳ پرونده به دادگاه ارجاع شده است، خاطرنشان کرد: پس از گذراندن مراحل قانونی و برورد با متخلفان، تعداد  1 هزار و 438 نفر در رابطه با این پرونده ها دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون در دو مرحله کالاهای قاچاق امحا شده است؛ افزود: در مرحله ی اول حدود  ۶۴ تن کالا به ارزش ۹۰ میلیارد ریال و در مرحله ی دوم ۱۴۰ تن کالا به ارزش ۷۰ میلیارد ریال امحا شده است و در مجموع در ۵ ماهه ی نخست سال ۹۶، ۲۱۰ تن کالا به ارزش بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال امحا شده است.

زرگرپور با اشاره به تاثیر خوب امحا کالاهای قاچاق در سطح جامعه، خاطرنشان کرد: این اقدامات موجب شده است که بسیاری از افراد از واردات کالای قاچاق منضرف شده و مردم نیز مبادرت به خرید این کالاها نکنند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه برای ثبت انبارها در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری باید فرجه زمانی وجود داشته باشد، عنوان کرد: پس از پایان این فرجه زمانی و در صورت عدم ثبت انباری، برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

وی  در رابطه با گزارش ارائه شده در رابطه با قاچاق محصولات صنایع نساجی، البسه و پارچه، اظهارکرد: تولید پوشاک و کفش در اصفهان جایگاه بسیار مهم و با سابقه دارد و اشتغال خوبی را در استان بهمراه داشته است .

رسول زرگرپور با بیان اینکه در حال حاضر ۳ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی تولید پوشاک در استان فعالیت می کنند، گفت: ۲ هزار ۵۰۰ واحد دارای پروانه ی کسب و بقیه فاقد پروانه هستند که باید در ۳ ماه آینده تعیین تکلیف شوند.

انتهای پیام/ت.ت


نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000