خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
بشیر خالقی

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد داروهای سرطان تولید داخل است، افزود: حدود پنج درصد داروها نیز وارداتی است که عمدتا گران قیمت هستند.

به گزارش سلامت آنلاین، بشیر خالقی گفت: هر دوره شیمی درمانی بین ۶ تا ۷ میلیون هزینه می برد بنابراین نیاز است بیمه ها حمایت کاملی از بیماران داشته باشند.

وی با یادآوری شیب تند ابتلا به سرطان با بیان اینکه سالانه ۹۰ الی ۱۰۰ هزار بیمار به آمار بیماران سرطانی افزوده می شود، گفت: هزینه درمان سرطان بسیار سرسام آور بوده و قیمت داروهای شیمی درمانی بسیار بالا است این در حالی است که حمایت بیمه ای از بیماران نیز ضعیف است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه تامین هزینه درمان سرطان از توان برخی خانواده ها خارج است، تصریح کرد: هر دوره شیمی درمانی اغلب بین ۶ تا ۷ میلیون هزینه داشته و همچنین ۲ تا ۵ میلیون نیز هزینه هر آمپول درمان سرطان می شود در این رابطه خانواده ای که ماهانه زیر یک میلیون تومان درآمد دارند چطور می توانند هزینه میلیونی و بسیار گزاف درمان را تامین کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم حمایت بیمه ای از بیماران مزمن به ویژه بیماران سرطانی، گفت: می طلبد بیمه ها، وزرات بهداشت و خیران سلامت حمایت بیشتری را از بیماران سرطانی داشته باشند.

نماینده مردم خلخال در مجلس دهم، با بیان اینکه اغلب سرطان ها قابل پیشگیری هستند، تصریح کرد: استفاده بالا از فست فودها نیز زمینه شیوع سرطان ها در کشور را فراهم کرده است بنابراین با فرهنگ سازی مناسب از سوی رسانه ها و همچنین بهبود تغذیه جامعه و ارتقای کیفیت غذا می توان برخی سرطان ها را در کشور مدیریت کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: وزارت بهداشت برای کنترل های بیماری های غیرواگیر مانند سرطان باید اقدامات و سیاست های مناسب را در دستور کار قرار دهد.(خانه ملت)