خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
فاصله معنایی که میان نوع جهانگردی توریست‌ها و مسافران کوله‌پشتی وجود دارد برای اهالی سفر روشن است. هر کدام استایل مخصوص به خود را دارند و تفاوت میانشان آن‌قدر بارز است که بوضوح از همدیگر قابل تمایزند. با این حال، کوله به‌دوش‌ها دوست دارند در این تقسیم‌بندی‌ها خودشان را هم به گروه‌های کوچک‌تری تقسیم و معلوم کنند که کدامشان مسافران بهتری هستند. وارد هر مهمانخانه بک‌پکری که بشوید در هر کجای جهان هم که باشد ترکیب متنوعی از کوله به‌دوش‌ها را می‌بینید که لباس مشخصه گروه و قبیله خود را تن کرده‌اند.

مسافران کتابخوان

گروهی از کوله به دوش های معمولا جوان، سفید پوست و اهل یکی از قاره های اروپا یا آمریکا هستند که اغلب آمده اند خود واقعی شان را پیدا کنند. این مسافران که معمولا لباس های گشاد روشن، ترجیحا سفید رنگ به تن دارند و یک لبخند انسان دوستانه همیشه گوشه لب هایشان حی و حاضر است، بیشتر اوقاتشان را به خواندن کتاب هایی مانند یوگا و صحبت کردن درباره این که «آه، چقدر زندگی ها با هم در ارتباطند» می گذرانند. آنها از زندگی مادی گرایانه در سرزمین مادری شان خسته شده و آمده اند با دنیا پیوند دوباره ای برقرار کنند به آرامش درونی دست یابند و در مراکز توریستی درباره زندگی بیشتر و بهتر بیاموزند.

یک ساله ها

این دسته از مسافران معمولا جوان های در سن و سال دانشگاه و اغلب انگلیسی، نیوزیلندی یا استرالیایی هستند. این گروه دقیقا یک سال زمان دارند تا پیش از شروع یا بعد از اتمام دانشگاه، آن را در سفر بگذرانند. اینها معمولا مسیرهای اصلی و از پیش طی طریق شده را دنبال می کنند و بیشتر اوقاتشان را در کشورهای آسیای جنوب شرقی یا استرالیا می گذرانند. دوست دارند اوقات خوشی داشته باشند، از دیدنی های اصلی که در اسمشان در همه انواع کتاب های راهنما هست بازدید می کنند، در خوابگاه ها یا اتاق هایی با چند تختخواب می خوابند و اجازه می دهند بلیت دور دنیایشان به هر جا که می خواهد آنها را ببرد.

زوج های جهانگرد

بیشتر وقتشان را به گشتن در شهر و بازدید از اماکن دیدنی، با تورها سفر کردن و انجام فعالیت های توریستی می گذرانند. ورژن سن و سال دار این گروه در دهه30 زندگی شان به سر می برند و با یک مرخصی شغلی چند هفته ای به کشف جهان آمده اند. در مسیر سفرشان در فعالیت های متنوعی شرکت می کنند و تقریبا بیشتر دیدنی های اشاره شده در کتاب های راهنما را از نزدیک بازدید کرده اند. آنها از اقامت در محله های شلوغ توریستی، مهمانی های شبانه و توریست های مجرد پر سر و صدا دوری کرده و تلاش می کنند با زوج های دیگر ارتباط بگیرند. ورژن جوان تر این گروه در مسیری کاملا متضاد با گروه اول حرکت می کنند. آنها در حالی که در مسیر بیش از ده بار با هم قهر کرده و به هم می زنند، عاشق مهمانی هستند. این گروه در تمام دنیا پراکنده اند و به یک منطقه خاص محدود نمی شوند.

مسافران بهتر

در حالی که در یک کافی نت نشسته و از قوطی کوکاکولایشان می نوشند می توانند برایتان شرح بدهند گروه های دیگر مسافران تا چه اندازه قلابی و ریاکارند و در واقع بیشتر به توریست ها شبیه اند تا این که به دنبال پیدا کردن فرهنگ و آداب و رسوم محلی ها باشند. آنها درباره تجربیاتشان حرف می زنند، از وسایل حمل و نقل محلی استفاده می کنند و می کوشند زندگی روستایی را به مدت یک شب تجربه کنند. از این که روح و فرهنگ محلی ها در حال مردن است داد سخن می دهند، تاکید می کنند آنها هم بخشی از جهان اطرافشان هستند و قرار نیست فرهنگ و تمدنی که خودشان از آن آمده اند را در گلوی دیگران فرو کنند. این دسته از مسافران را در مهمانخانه های همه دنیا می توانید پیدا کنید، در حالی که دارند ریاکارانه از فرهنگ محلی ها حرف می زنند.

مسافران اون موقع ها یادته؟!

مسافرانی که در گذشته زندگی می کنند مدت زمانی بسیار طولانی است که در سفرند و آن هم معمولا سفر به چند مقصد ثابت و همیشگی. آنها برایتان می گویند چطور روزگاری مهمانی های شب قرص کامل ماه خوب برگزار می شدند، از این که هنوز بخش های زیادی از کشور لائوس ناشناخته مانده و چقدر امکان برای کشف آن وجود دارد. اگر پای حرف هایشان بنشینید به شما خواهند گفت چطور زمانی استرالیا کشور خلوتی بود و هنوز کسی نامی از «پرت» نشنیده بود. آنها از زمانی برایتان می گویند که تنها سفید پوست حاضر در کاستاریکا بوده اند یا چطور زمانی تنها کسانی بوده اند که روی آب های آمازون قایقرانی می کرده اند. این گروه بسیار غمگین کننده را می توانید در همان محلی پیدا کنید که معتقدند حالا خراب و ویران شده است.

کوله به دوشی از نوع پولداری

فلش پکری واژه جدیدی است که از ترکیب دو لغت بک پکری (کوله به دوشی) و فلش به عنوان تجملاتی به دست آمده است و همان طور که از نامش پیداست گروهی از مسافران کوله به دوش را شامل می شود که با وجود شباهت هایی که نوع سفرشان با بک پکرهای دیگر دارد از پول کافی برای اقامت در هتل های تجملاتی به نسبت هاستل های ساده و ارزانقیمت و غذا خوردن در رستوران های درست و حسابی به جای رستوران های خیابانی برخوردارند. فلش پکرها درواقع بک پکرهایی هستند که پول بیشتری برای خرج کردن در سفر دارند.

فلش پکرها را می توان با وسایل الکتریکی که با خودشان حمل و استفاده می کنند، شناسایی کرد. معمولا در سال های میانی دهه 20 زندگی شان هستند و توانسته اند به قدر کافی پول برای یک مسافرت آبرومندانه به دور دنیا پس انداز کنند. مدل های دیگری از مسافران، سن و سال دار و قدیمی هستند که به تنهایی سفر می کنند. تعداد اینها بسیار است و در بیشتر گروه هایی که نام بردیم نمونه هایی از آنها پیدا می شود.