خرید سکه کلکسیونی

آمریکا علیه مقام‌های سابق ترکیه به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران کیفرخواست صادر کرد

تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: آمریکا علیه مقام‌های سابق ترکیه به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران کیفرخواست صادر کرد

وزارت دادگستری آمریکا در اقدامی کم‌سابقه چند مقام سابق ترکیه‌ای را به تلاش برای دور زدن تحریم‌های ایران متهم کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دادگستری آمریکا با متهم کردن چند مقام سابق ترکیه ای به تلاش برای دور زدن تحریم های ایران، علیه آنها کیفرخواست صادر کرد.

بیانیه ای که بامداد پنجشنبه روی وب سایت وزارت دادگستری آمریکا قرار گرفته ادعا می کند وزیر اقتصاد سابق ترکیه، مدیر کل سابق یک بانک دولتی این کشور و دو نفر دیگر به توطئه چینی برای دور زدن تحریم های ایران و جرائم دیگر متهم شده اند.

«محمد ظافر چاگلیان»، وزیر سابق امور اقتصادی ترکیه، «سلیمان اصلان»، مدیر سابق «بانک خلق» ترکیه و دو نفر دیگر به نام های «لونت بالکان» و «عبدالله هاپانی» به تلاش برای استفاده از نظام مالی آمریکا جهت انجام صدها میلیون دلار مبادله مالی از طرف حکومت ایران و همچنین فریب مقام های دولتی آمریکا، پولشویی و فریب چندین نهاد مالی در جهت پیشبرد آن مبادلات، متهم شده اند.

در این کیفرخواست از «رضا ضراب»، «محمد هاکان آتیلا»، «محمد ضراب»، «کاملیا جمشیدی» و «حسین نجف زاده» به عنوان دیگر متهمان این پرونده نام برده شده که در این طرح جامع برای نقض قوانین مربوط به منع دسترسی ایران به نظام مالی آمریکا، مشارکت کرده اند.

شایان ذکر است پرونده رضا ضراب و چهار مظنون دیگری که در این کیفرخواست به همکاری با مقام های سابق ترکیه متهم شده اند از قبل در دادگاهی در نیویورک در دست بررسی است.

انتهای پیام/ M


عضویت در کانال تلگرامی بین الملل و سیاست خارجی فارس