کتاب سکه های ماشینی قاجار

وسیع‌تر شدن مرزها با عراق در مراسم اربعین/ روادید در ایران صادر می‌شود

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس از وسیع‌تر شدن مرزها با عراق در مراسم اربعین حسینی خبر داد.

سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به هماهنگی لازم برای اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات در اربعین حسینی، گفت: اخیراً وزرای مربوطه ایران و عراق در این زمینه جلساتی را داشته اند.

وی ادامه داد: معاونت و مدیرکل مرزی وزارت کشور، مسئولان حج و زیارت و ستاد اربعین که متشکل از همه دستگاه های درگیر در این موضوع هستند جلساتی را در زمینه اعزام زائران به عتبات عالیات به ویژه در ایام اربعین حسینی با مسئولان عراقی داشته و تمهیدات لازم برای امنیت زائران اندیشیده شده است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس با بیان اینکه طبق گزارشات واصله تمهیدات امنیتی و تدارکاتی برای اعزام زائران ایرانی به عراق نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، اظهار داشت: مقرر شده علاوه بر وسیع تر شدن مرزهای ورودی به کشور عراق، روادید این کشور نیز در ایران صادر شود.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس با اعلام اینکه مسئولان دو کشور به توافقی برای صدور روادید زائران در مرزها نرسیده اند، گفت: قطعاً همچون سال گذشته زائرانی که قصد سفر به عراق در ایام اربعین حسینی را دارند باید روادید دریافت کنند.

انتهای پیام/


نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000