کتاب سکه های ماشینی قاجار

فیس بوک به صورت مخفیانه در چین یک اپلیکیشن آزمایش می کند

تاریخ دریافت خبر:

هم رسان: فیس بوک میلیون ها نفر از مردم جهان را باهم مرتبط ساخته است، اما تاکنون نتوانسته است در پرجمعیت ترین کشور دنیا به موفقیتی دست یابد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، دولت چین استفاده از فیس بوک را از سال 2009 ممنوع کرده است، بنابراین این شبکه اجتماعی در این کشور که یک میلیارد نفر جمعیت دارد، هیچ حضور رسمی ندارد. این به این معنا نیست که این شبکه اجتماعی دست از کار کشیده است و هیچ اقدامی انجام نمی دهد. طبق یک گزارش جدید فیس بوک به طور مخفیانه در کشور چین یک اپلیکیشن را آزمایش می کند.
نیویورک تایمز گزارش می دهد فیس بوک یک اپلیکیشن به اشتراک گذاری عکس با نام Colorful Balloons در چین عرضه کرده است. این اپلیکیشن از نظر ویژگی ها و قابلیت های خود شباهت بسیار زیادی به اپلیکیشن Moments خود فیس بوک دارد اما هیچ علامت یا نشانه ای که نشان دهد این برنامه متعلق به فیس بوک است در آن وجود ندارد.

فیس بوک در پاسخ به این گزارش نیویورک تایمز، شرکت در این آزمایش را نه تائید کرد و نه رد نمود. یکی از مسئولین شرکت می گوید: «ما مدت ها قبل گفته ایم که به کشور چین علاقه مند هستیم و سعی می کنیم از روش های مختلفی این کشور و فرهنگ آن را بیشتر بشناسیم.»
اعتقاد بر این است که «ژانگ جینگمی» این برنامه را توسعه داده و حداقل در یک جلسه مهم بین فیس بوک و مقامات چین حضور داشته است. این احتمال وجود دارد او در سمت مشاوره و یا حتی به عنوان یک کارمند با فیس بوک همکاری داشته باشد.
مشخص نیست مقامات چینی از این قضیه مطلع هستند یا خیر، در صورت عدم اطلاع آنها و اقدام مخفیانه فیس بوک برای آزمایش این اپلیکیشن و مشاهده میزان به اشتراک گذاری محتوا در کشور چین، این مسئله منجر به بحث های شدیدی در جلسه آینده فیسبوک و مقامات چینی خواهد شد.