کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
پرسپولیسِ برانکو بهتر از دهه ۶۰ بازی می‌کند مرتضی فنونی‌زاده درباره نتایج خوب پرسپولیس در لیگ برتر گفت: پرسپولیس فعلی بهتر از پرسپولیس دهه 60 بازی می‌کند و علاوه بر خوب بازی کردن نتیجه هم می‌گیرد. به گزارش افکارنیوز،

مرتضی فنونی زاده درباره نتایج خوب در اظهار داشت: پرسپولیس فعلی بهتر از پرسپولیس دهه 60 بازی می کند و علاوه بر خوب کردن نتیجه هم می گیرد. سال گذشته گفته بودم پرسپولیس دو سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمان می شود. امسال هم با این شرایط شاید مشخص شود که پرسپولیس به قهرمانی می رسد. برانکو بهتر است از بازیکنان امید هم استفاده کند، چرا که پرسپولیس با این وضعیت قهرمان خواهد شد.

وی افزود: برانکو در رابطه با مهدی طارمی تصمیم درستی گرفت. با وجود اینکه این بازیکن در دو دیدار قبلی گل نزده بود، باز هم به او اطمینان کرد و دیدیم برابر نمایشی بهتر از دیدارهای گذشته داشت، هر چند بار هم موقعیت هایی را از دست داد. از طرفی، سیدجلال حسینی مصدوم شده، اما دفاع پرسپولیس منسجم کار می کند. امیدوارم پرسپولیس سنت شکنی کرده و مانند دهه 60 برای دومین سال پیاپی قهرمان شود. پرسپولیس با صلابت بازی می کند.

پیشکسوت پرسپولیس در واکنش به بحث پاس ندادن بازیکنان به گادوین منشا گفت: وقتی از بازی را نگاه می کردیم، مشخص بود که بازیکنان به او پاس نمی دهند. نمی گویم غرض ورزی می کنند، اما همه چیز مشهود است. حسن شیرمحمدی توسط به پرسپولیس آمده بود، اما برخی از بازیکنان به او پاس نمی دادند. ما به محسن عاشوری که هافبک پرسپولیس بود، لقب مهندس را داده بودیم، هر چند حقش بود به او دکتر می گفتیم. علی آقا (پروین) می گفت او مدرک ششم ابتدایی هم ندارد، چرا به او می گویید مهندس! ما هم گفتیم علی آقا از لحاظ فنی و دادن پاس های دقیقی به او مهندس می گوییم. عاشوری و کرمانی مقدم که با فرشاد پیوس رفت و آمد داشتند، بیشتر پیوس را در موقعیت گل قرار می دادند تا شیرمحمدی.

فنونی زاده ادامه داد: در یکی از بازی ها، علی پروین از شیرمحمدی پرسید که چرا گل نمی زنی که او هم گفت به من پاس نمی دهند. پروین با عصبانیت گفت که چه بازیکنی به تو پاس نمی دهد. شیرمحمدی اسمی از بازیکنان نبرد، اما گفت هافبک ها پاس نمی دهند. درست است اسم نبرد، ولی پروین متوجه شد منظورش چه کسی است. پروین هم به عاشوری توپید و به همه گفت یک بار دیگر این مسئله را ببینم، همه را بیرون می اندازم! پروین گفت گروهی است و توپ باید وارد دروازه شود. عاشوری هم عذرخواهی کرد و تمام شد. من بازی منشا را دوست دارم و او بازیکن قابلی است. وقتی با پیکان در جایگاه دوم آقای گلی ایستاده، یعنی بازیکن شاخصی است. بازیکنان به او پاس نمی دهند و او هم به حالت قهر در گل تیم شرکت نکرد. ضمن اینکه به انگلیسی به محمود خوردبین گفته که بچه ها به او پاس نمی دهند. منشا بازیکن به دردبخوری است و در آسیا خیلی می تواند به پرسپولیس کمک کند.

وی در واکنش به اظهارات مهرداد میناوند علیه و مهدی رحمتی در یکی از برنامه های تلویزیونی و استفاده او از الفاظ نامناسب گفت: مهرداد پسر خوبی است و همیشه به ما احترام می گذارد، اما این ادبیات اصلا درست نیست. شاید برای همدیگر کُری بخوانیم و بگوییم فلان کار را می کنیم، اما هیچ وقت از نامناسب استفاده نمی کنیم. به خاطر دارم در یکی از دربی ها در رختکن گفتم استقلال را 6 تایی می کنیم، اما بازی یک بر یک تمام شد. جذابیت فوتبال به کُری خوانی هاست، اما این کلمات درست نیست. من استقلالی نیستم، اما طرفدار مرحوم ناصر حجازی، علی جباری و عزت الله جان ملکی بودم و هستم. صاحب بازیکنانی چون جواد زرینچه، مجید نامجومطلق، رضا حسن زاده و ... بوده که از بازیکنان بزرگی به شمار می رفتند.

«استفاده از این ادبیات، مناسب یک پیشکسوت نیست.» پیشکسوت تیم پرسپولیس با بیان این جمله خاطرنشان کرد: استقلال خانه دوم علیرضا منصوریان است و اتفاقا تجربه کافی هم برای سرمربی بودن را دارد. او دو سال با نفت در لیگ و آسیا نتایج خوبی گرفت و مقطعی هم سرمربی تیم امید و مربی بود. دو هفته با منصوریان در کلاس های مربیگری حضور داشتم و غیر از محبت و احترام چیزی ندیدم. دستیاران او هم افراد قابل احترامی هستند. این کارها زشت است و نباید پیشکسوتی که بازی کرده، اینطور در مورد همبازی قدیمی خودش صحبت کند. بهتر است میناوند از استقلال، منصوریان و هوادارانش عذرخواهی کند تا همه چیز تمام شود.

فنونی زاده در پایان با اشاره به انتخاب اعضای هیئت مدیره پرسپولیس گفت: اسم علی پروین بزرگ است و بهتر بود در پرسپولیس حضور داشت. به نظرم، کوتاهی کرده که پروین را عضو هیئت مدیره نکرده و کسانی انتخاب شده اند که آنها را نمی شناسیم.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/867193

خبر فوق مربوط به رسانه افکارنيوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم