خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
آوازخواندن سالمندان سرگرمی دوران بازنشستگی فعالیت گروهی حنجره صدا

سلامت آنلاین- مطالعات محققان دانشگاه آیووا در آمریکا نشان می‌دهد که آواز خواندن سبب تقویت عضلات کنترل بلع و بهبود عملکرد تنفس در افراد مبتلا به پارکینسون می‌شود.به گزارش سلامت آنلاین، مدیکال ساینس نوشت: ضعف عضلات مربوط به بلع و عملکرد تنفس یکی از مشکلات بیماران مبتلا به پارکینسون است و نتایج یک مطالعه کوچک نشان می‌دهد آواز خواندن به تقویت این عضلات کمک می‌کند.
محققان در آزمایشی از گروهی از بیماران مبتلا به پارکینسون خواستند یک سری تمرینات آواز انجام دهند. پس از چند جلسه تغییرات قابل ملاحظه مفیدی در عضلات بلع و تنفس این افراد بوجود آمد. در تمرینات آواز عضلات درگیر در تارهای صوتی هماهنگی و عملکرد خوبی پیدا می‌کنند. از طرفی تمرینات آواز باعث کاهش استرس و افسردگی و بهبود خلق و خوی بیماران می‌شود.
پارکینسون پس از آلزایمر شایع ترین بیماری سیستم اعصاب است که بر اثر کاهش دوپامین و اختلال جسم سیاه مغز ایجاد می شود. جسم سیاه پیام های عصبی را از طریق نخاع به عضلات مختلف ارسال می کند و این فرآیند از طریق ماده شیمیایی دوپامین صورت می گیرد و باعث اختلال در تعادل و کنترل عضلات می شود.
روش های رایج کنترل این بیماری، داروی هایی هستند که با تحریک مغز، به ترشح دوپامین کمک می کنند. این روش ها بیماری را درمان نمی کنند، بلکه علایم را کاهش می دهد و پاسخ آن روی افراد مختلف، متفاوت است.
بیماری پارکینسون معمولا با لرزش یک دست آغاز می شود و به تدریج اکثر اندام را درگیر می کند. حدود ۱۰ میلیون نفر در سراسر جهان به این اختلال مبتلا هستند و بر اساس گزارش مرکز پیشگری و کنترل بیماری آمریکا، در این کشور از هر ۵۰۰ نفر یک نفر به این بیماری مبتلا است. احتمال ابتلا به پارکینسون در مردان ۱/۵ برابر زنان است.
نتایج این مطالعه در نشریه Complementary Therapies in Medicine منتشر شده است. (ایرنا)

لینک کوتاه: betanews.ir/n/867141

خبر فوق مربوط به رسانه سلامت آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم