خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان- خراسان جنوبی؛ بسیج رسانه خراسان جنوبی به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک، تور یک روزه ای را برای خبرنگاران استان در نظر گرفت تا خبرنگاران به بازدید از دو کارگاه تولیدی بپردازند.


خبرنگاران از شرکت تولیدی عایق های رطوبتی با برند بیتو پارس بازدید کردند که این شرکت دومین واحد تولیدی ایزوگام در خراسان جنوبی است که از بهترین کیفیت برخوردار است.


واحد تولیدی عایق های رطوبتی بیتوپارس با نصب و راه اندازی ماشین آلات مدرن در سال ۸۸ به بهره برداری رسید و به تولید عایق های رطوبتی پرداخت و محصولات خود را وارد بازار کرد.


نرگس خاتمی مدیرعامل شرکت تولیدی عایق های رطوبتی بیتوپارس در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در ابتدای آغاز به کار این واحد موانع بسیاری وجود داشت، اظهار کرد: سرمایه گذاری اولیه ما یک میلیارد و 8۰۰ میلیون تومان بوده است و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات از بانک با سود ۱۲ تا ۱۴ درصد دریافت کرده ایم؛ علی رغم اینکه بازار ساخت و ساز خوب نبود توانستیم طی مدتی کوتاه این تسهیلات را به موقع تسویه کنیم.


وی با تاکید بر اینکه محصولات تولیدی داخل استان باید حمایت شوند، گفت: محصولات تولیدی این شرکت از بهترین کیفیت برخوردار هستند اما مردم استان ممکن است با این محصولات تولیدی و کیفیت آنها آگاه نباشد.


مدیرعامل شرکت تولیدی عایق های رطوبتی بیتوپارس با اشاره به اینکه باید با خرید محصولات تولید داخل استان به حمایت از آنان بپردازیم، افزود: کشورهای همجوار استان، محصولات این واحد تولیدی را به بهترین کیفیت می شناسند علی رغم اینکه در خراسان جنوبی اکثر مردم از تولید این محصولات در استان بی خبر هستند.


خاتمی با بیان اینکه بسیاری از افراد نتوانستند تولید محصولات عایق رطوبتی را راه اندازی کنند، ادامه داد: در ابتدای کار این واحد هزینه آوردن مواد اولیه بسیار دشوار بود؛ از مسئولین درخواست داریم تا سهمیه ای را به این واحد تولیدی اختصاص دهند.


وی با تاکید بر اینکه واحد تولیدی عایق های رطوبتی بیتوپارس اولین تولیدکننده محصولات صددرصد پلیمری در استان است، گفت: برای توسعه این واحد تولیدی قدم هایی برداشته ایم و 30 درصد طرح توسعه این واحد تولیدی پیشرفت داشته است.


مدیرعامل شرکت تولیدی عایق های رطوبتی بیتوپارس با توجه به اینکه این واحد تولیدی از سال ۸۶ کار خود را آغاز کرده است، افزود: در ابتدای کار تنها چهار نفر مشغول به فعالیت در این شرکت بودند اما اکنون این واحد تولیدی با ۱۶ تا ۱۸ نفر به صورت مستقیم در ارتباط است.


خاتمی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید این واحد تولیدی عایق های رطوبتی ۲۱ هزار تن است، گفت: اما تنها یک سوم از این ظرفیت در این کارخانه تولید می شود و ۹۰ درصد تولیدات نیز به کشورهایی همچون پاکستان و افغانستان صادر می شود.


وی با بیان اینکه این شرکت در سال ۸۷ و ۹۲ کارآفرین برتر استان شناخته شد و در سال 93 به عنوان واحد صنعتی نمونه استان معرفی شد، تصریح کرد: همچنین از سال به عنوان ۹۲ تاکنون بانوی صادر کننده برگزیده انتخاب و در سال ۹۵ واحد صنعتی نمونه استان معرفی شد.


مدیرعامل شرکت تولیدی عایق های رطوبتی بیتوپارس با اشاره به مشکلات این واحد تولیدی اظهار کرد: این شرکت تولیدی با عدم انتقال فاضلاب انسانی مواجه است که در صورت وصل نشدن به شبکه فاضلاب جریمه می شویم و متصل شدن به شبکه فاضلاب برای این واحد تولیدی هزینه بر است و از مسئولین درخواست داریم تا این مشکل را برطرف کنند.


خاتمی با بیان اینکه هزینه های برق و آب ۴۰ درصد افزایش یافته است، تاکید کرد: واحدهای تولیدی در استان از مسئولین انتظار حمایت دارد تا بتوانند برای حداقل چند نفر در استان اشتغال ایجاد کنند.


وی اظهار داشت: اگر محصولی با کیفیت بالا در استان تولید شود باید از طرف مسئولین مورد حمایت قرار گیرد تا به رشد اقتصاد استان کمک کنند.


در ادامه این بازدید به سراغ کارخانه تولیدی عایق های رطوبتی نانو آکسون رفتیم که حدود 6 ماه است کار خود را آغاز کرده است و حدود 6 نفر در این کارخانه تولیدی مشغول به فعالیت بودند و سرمایه اولیه راه اندازی آن حدود یک میلیارد تومان بوده است.


محمدرضا صباغ زاده مدیرعامل کارخانه تولیدی عایق های رطوبتی نانو آکسون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این کارخانه انواع عایق های حرارتی و مواد تاخیرانداز آتش را تولید می کند و به دنبال این هستیم که در آینده نزدیک رنگ های ترافیکی و مواد ضد فولایش بتن تولید کنیم.


صباغ زاده با توجه به اینکه واحد تولیدی عایق های رطوبتی نانو آکسون بسیاری از بخش ها در معرض پرت انرژی هستند، گفت: در این راستای محصولی ایجاد کرده ایم که با ضخامت یک میلی متر می تواند معادل ۵۰ درصد انرژی ها را کنترل کند و از هدر رفتن انرژی جلوگیری خواهد کرد و این یک انقلاب بزرگ در صنعت انرژی محسوب می شود.


مدیرعامل کارخانه تولیدی عایق های رطوبتی نانو آکسون با اشاره به محصول تاخیرانداز آتش بیان کرد: این محصول می تواند جسم عایق شده را در برابر آتش به مدت 3 ساعت حفظ کند و اولین کارخانه ای است در کشور که به تولید این محصول پرداخته است.


وی با بیان اینکه کارخانه تولیدی عایق های رطوبتی نانو آکسون در حال حاضر در مرحله رشد قرار دارد، افزود: به زودی تولیدات خود را وارد بازار خواهیم کرد و اکنون نیز به اوکراین، کویت و دبی محصولات تولیدی خود را صادر می کنیم.


سجاد رضایی مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی هم دراین بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز از دو کارخانه کوچک در بیرجند به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک بازدید کردیم.


وی بیان کرد: یکی از برنامه های امسال ما در راستای اقتصاد مقاومتی این است که خبرنگاران را با واحدهای صنعتی کوچک، کارگاه های اقتصادی زودبازده و فعالیت های اقتصادی مردمی در استان آشنا کنیم.


مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی و مورد تاکید مقام معظم رهبری استفاده از ظرفیت های داخلی و مردمی برای شکوفایی اقتصاد است، گفت: با سرمایه گذاری در بخش صنایع کوچک می توان اشتغال ایجاد کرد.


رضایی ادامه داد: رسانه ها باید برای معرفی واحدهای تولیدی داخلی اقدام کنند تا در این راستا سرمایه گذاران داخلی احساس حمایت کنند و مردم ترغیب شوند تا به سمت سرمایه گذاری حرکت کنند.

پایان پیام/404
ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/n/867139

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم