خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
عنوان وظیفه خانواده‌های شهدای مدافع حرم، کار زینبی است.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلال موسویان، کارشناس حوزه و دانشگاه در گفت وگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛با بیان اینکه شهادت بالاترین افتخاری است که اهل بیت عصمت و طهارت آن را آرزو می کردند، اظهار داشت:ما در روایات داریم که ائمه معصومین در قنوت نمازشان برای شهادت دعا می کردند. «اَللهُمَ اَرزُقنی شَهادَتَ فی سَبیلِک» دعای امیرالمؤمنین در قنوت نمازشان است.
وی افزود:از امام صادق (ع) نقل شده که شیعیان ما بهترین نوع مرگی که دارند شهادت است. بزرگان و اولیای دین نیز فرمود: ه اند:محب اهل بیت (ع) به کمتر از شهادت راضی نیست. شهادت به اندازه ای اهمیت دارد که به قول شهید آوینی اگر کسی در این برهه زمان به شهادت برسد باید داستان کربلا را بخواند.
این کارشناس حوزه و دانشگاه گفت:شهادت محسن حججی ما را به کربلا می برد و آرمان شهادت خواهی است. در آموزه هایی که علیه ایران و شیعه به کار می بندند ۳ مطلب در رأس کار است.۱. از بین بردن نام امام حسین (ع) و شهادت خواهی،۲. ولایت پذیری و تحکیم ولایت و ۳. مهدی باوری و عدالت خواهی. هم اکنون که مدافعان حرم در کنار حرم عقیله بنی هاشم مشغول دفاع از حرم و حریم هستند در واقع با این آموزه های یهود در حال مبارزه هستند لذا امثال شهید حججی و همه شهدای حرم قابل ستایش، تکریم و تجلیل هستند و خانواده این شهدا در جهاد عظیمشان سهیم هستند و هر اجری که شهدای بزرگوار حرم می برند، خانواده هایشان نیز از ان اجر بهره خواهند برد.
حجت الاسلام والمسلمین موسویان ادامه داد:وظیفه خانواده های شهدای حرم کار زینبی است. آن ها می توانند با انتشار عکس، فیلم، اخلاق، روحیات و صفات شهید، یادش را گرامی بدارند. کار ما در حوزه رسانه و خطابه و مداحی نیز حفظ آرمان های شهدای مدافع حرم است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/867116

خبر فوق مربوط به رسانه نسیم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم