خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

عضو هیات رئیسه اتاق تهران گفت: اتاق تهران از این استقبال حمایت می‌کنند و امیدوار هستیم در مجلس رای اعتماد بگیرند.

سیده فاطمه مقیمی، عضو هیات رئیسه اتاق تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تهران نیوز در خصوص وزرای پیشنهادی اقتصاد و صنعت گفت: اقتصاد ایران نیاز به پوست‌اندازی دارد، یکی از مهم‌ترین اهداف و رسالت‌های دولت دوازدهم بهبود وضعیت، نظام بانکی، مالیاتی، تامین اجتماعی و غیره است.

مقیمی با توجه به اهمیت وزرات امور اقتصادی و دارایی در بخش ساختاری و با اشاره به انتخاب آقای کرباسیان به عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد افزود: سابقه حضور ایشان در گمرک و تغییراتی که در این سازمان رخ داده و همچنین بیش از ۴ دهه در ساختار مدیریتی کشور حضور دارند و همزمان با عضویت در هیات رئیسه اتاق ایران درک درستی از نیازهای بخش‌خصوصی دارند.

عضو هیات رئیسه اتاق تهران اظهار کرد: تعاملات بین المللی یکی دیگر از مسائل مهم در بحث اقتصادی کشور محسوب می‌شود که وزیر مربوطه باید در این زمینه نیز باید با شناخت درست از وضعیت اقتصادی جهان برنامه جامع داشته باشد و من فکر می‌کنم با داشتن روحیه تعامل بالا و مشورت گرفتند از بخش خصوصی می‌تواند در این حوزه نیز بسترهای لازم را فراهم کنند.

او اضافه کرد: در صورتی که ایرادت ساختاری از میان برود و عزم جدی در دولت رقم بخورد، می‌توان امید داشت ۴ سال آینده فصل شکوفایی اقتصاد ایران باشد.

وی در مورد وزیر پیشنهادی صنعت گفت: آقای شریعتمداری سابقه وزارت بازرگانی و همچنین به عنوان مشاور در مسائل اجرایی در کنار وزیر صنعت حضور داشتند که به نظر بنده بهترین گزینه هستند که با علم به این جریان سکان‌دار این وزارت خانه شدند.

عضو هیات رئیسه اتاق تهران به حضور مداوم شریعتمداری در پروژه‌های صنعتی اشاره کرد و افزود: استفاده از نظرات بخش خصوصی یکی از راهکارهای مهم در جهت تقویت حوزه صنعت است که آقای شریعتمداری عادت دارند نظر بخش خصوصی را دریافت کنند.

مقیمی اذعان کرد: اتاق تهران از این استقبال حمایت می‌کنند و امیدوار هستیم در مجلس رای اعتماد بگیرند.

امروز اتاق بازرگانی،در حمایت از دو وزیر دو خواسته اساسی مبنی بر اعلام مکانیزم پیوستن به WTO و مدیریت تعادل محور در حوزه تنظیم واردات و صادرات با هدف تعادل بازار داخل با اجتناب از اعمال موانع تعرفه ای داشتند.

انتهای متن/*

لینک کوتاه: betanews.ir/n/867100

خبر فوق مربوط به رسانه تهران نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم