کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
موشک چه کشورهایی با بیشترین خطر اصابت موشک‌های کره شمالی مواجه هستند؟ موشک هواسونگ-12 یک موشک میان برد است که تا فاصله 3 هزار کیلومتری را هدف قرار می‌دهد. این موشک قابلیت انهدام برخی از پایگاه‌های نظامی آمریکا من جمله پایگاه گوام را دارد.

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از اسپوتنیک، برنامه موشک های بالستیک کره شمالی در یک سال گذشته، به دنبال آزمایش های مختلف بیش از هر زمان دیگری توسعه یافته است. این موشک ها هر یک دارای برد مشخصی است و برای هدف خاصی در نظر گرفته شده است.

بر اساس این فهرست کشورهای زیر با خطر اصابت موشک های کره شمالی قرار دارند:

1 — موشک بالستیک «KN-11» به عنوان یک موشک زیر سطحی شناخته می شود. این موشک کوتاه برد که پوکوسونگ 1 نیز نامیده می شود، کره جنوبی و ژاپن را در تیررس دارد.


2 — موشک هواسونگ- 12 یک موشک میان برد است که تا فاصله 3 هزار کیلومتری را هدف قرار می دهد. این موشک قابلیت انهدام برخی از پایگاه های نظامی آمریکا من جمله پایگاه گوام را دارد.

3 — موشک هواسونگ- 14 از نوع قاره پیما است و برد تقریبی آن 7000 کیلومتر تخمین زده شده است، از هاوایی آمریکا تا استرالیا، هند و اسکاندیناوی را می تواند مورد اصابت قرار دهد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/867070

خبر فوق مربوط به رسانه جام نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم