کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

روز گذشته حامیان استقلال منطقه کاتولونیا تظاهرات کردند. این تظاهرات را چپ گرایان افراطی باسک ترتیب دادند. معترضان از دولت مرکزی خواستند تا به باسک و کاتالونیا اجازه بدهند که آینده خود را در دست داشته باشند.

به گزارش بولتن نیوز، روز گذشته حامیان استقلال منطقه کاتولونیا تظاهرات کردند. این تظاهرات را چپ گرایان افراطی باسک ترتیب دادند. معترضان از دولت مرکزی خواستند تا به باسک و کاتالونیا اجازه بدهند که آینده خود را در دست داشته باشند.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این تظاهرات در نخستین روز از جشن‌هایی 8 روزه در اسپانیا برگزار می‌شود. آزادی زندانیان جدایی طلبان باسک (اتا) از دیگر مواردی بود که در تظاهرات اخیر، مطرح شد.

کاتالونیا سالهاست که در جهت استقلال از اسپانیا تلاش می‌کند. نوامبر 2014، حدود 80 درصد از مردم ساکن این ناحیه به استقلال آن رای دادند. با این حال دولت مرکزی، همه پرسی که منجر به این تصمیم شد را خلاف قانون‌اساسی دانست.

نهم ژوئن هم «شارل پوئیگدمونت» رئیس منطقه کاتالونیا اعلام کرد که اول اکتبر سال جاری میلادی به صورت یک جانبه اقدام به برگزاری همه پرسی خواهد کرد.

--------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی


لینک کوتاه: betanews.ir/n/867044

خبر فوق مربوط به رسانه بی باک نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم