خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا، این سفر پس از آن صورت می گیرد که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا می گوید برنامه های نظامی مقابله با کره شمالی چیدمان شده و کاملا آماده است.
مقام نظامی ارشد آمریکا که به محض ورود به کره جنوبی وارد پایگاه نظامی اوسان شده است، علاوه بر دیدار با شماری از ژنرال های کره ای قرار است امروز دوشنبه با «مون جائه این» رییس جمهور کره در باره تهدیدهای کره شمالی و راه های مقابله با آن تبادل نظر کند.
آمریکا و کره جنوبی نگران حمله موشکی کره شمالی هستند که گفته است تحریم های اخیر را با اقدامی قوی تلافی می کند.
اعزام رییس ستاد کل ارتش آمریکا به کره جنوبی نشان می دهد که واشنگتن تهدیدها را تا اندازه ای جدی گرفته و به دنبال مقابله با آن است.
شماری از مقام های آمریکا از ترامپ خواسته اند لحن شدید خود را در قبال کره شمالی کاهش داده و به دنبال گفت و گو باشد.
این در حالیست که رهبران کشورهای چین، کره جنوبی، ژاپن و آمریکا در روزهای اخیر به طور جداگانه و به صورت تلفنی با یکدیگر در باره تنش های شبه جزیره کره گفت و گو کرده اند.
در این بین کره جنوبی بیشترین نگرانی ها را دارد و پیشتر خبرگزاری یونهاپ گزارش کرده بود که ممکن است حتی شهر سئول پایتخت این کشور در صورت بروز جنگ و درگیری هدف حمله کره شمالی قرار گیرد.
اگرچه چین در باره اینگونه اخبار مربوط سکوت کرده است اما رییس ستاد کل ارتش آمریکا پس از کره جنوبی راهی چین خواهد شد.
او پیشتر نیز وارد پایگاه هوایی یوکوتا در ژاپن شد و در آنجا با شماری از مقام های ارشد ژاپن دیدار و گفت و گو کرد.
با بالا گرفتن تنش ها در منطقه، کشورهای ذی ربط در حال هماهنگ کردن راهبردهای خود برای مقابله با کره شمالی هستند.
با نزدیک شدن به پانزدهم اوت سالگرد پایان اشغال شبه جزیره کره از سوی ژاپن و همچنین 21 اوت روز شروع رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا پیش بینی می شود، تنش ها افزایش یابد.
آساق**231**انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/n/867009

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم