کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

سرویس اقتصاد جوان ایرانی _ بخش بورس، بیمه، بانک و بازار:

بر اساس آمارهای عملکرد بودجه منتشر شده از سوی بانک مرکزی، هزینه جاری دولت در سه ماهه نخست سال با رشد ۴۸.۸ درصدی به رقم ۵۴.۸ هزار میلیارد تومان بالغ شده است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از صبحانه، بر اساس گزارش بانک مرکزی در سه ماهه نخست سال درآمدهای دولت حدود 23.6 هزار میلیارد بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 2.5 هزار میلیارد تومان رشد داشته است. درامدهای مالیاتی نیز در این مدت حدود 18 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش رو به رو شده است.

به گزارش تسنیم، اما در قسمت پرداختهای هزینه‌ای، هزینه  های جاری دولت تا خرداد ماه حدود 54.8 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 48.8 درصدی مواجه شده است. پرداختهای هزینه ای در سه ماه نخست سال قبل حدود 36.8 هزار میلیارد تومان بوده است.

بر این اساس تراز عملیاتی دولت بالغ بر 35.6 هزار میلیارد تومان بوده که 15 هزار میلیارد تومان بیش از رقم مصوب 3ماهه نخست سال میباشد.

رشد تراز عملیاتی نسبت به سال گذشته نیز بیش از 75 درصد بوده است که به این ترتیب دولت در سال جاری با کسری بیشتری مواجه شده است.

رشد ۴۹درصدی هزینه جاری دولت در ۳ماهه نخست سال


لینک کوتاه: betanews.ir/n/866901

خبر فوق مربوط به رسانه جوان ایرانی می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم