کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
گفت‌و‌گوهای ایران و ایرباس برای خرید ۴۸ هلیکوپتر غیرنظامی

رویترز با اشاره به اظهارات قایم مقام وزارت راه و شهرسازی درباره خرید هلیکوپتر های غیر نظامی از ایرباس نوشت: در ماه ژوئن ایرباس گفته بود دو هواپیمایی ایرانی برای خرید ۷۳ هواپیما در نمایشگاه هوایی پاریس گفت‌و‌گوهایی داشته‌اند.

به گزارش ایلنا، رویترز نوشت: یکی از مقامات ایران از گفت و گو با شرکت هواپیماسازی ایرباس برای خرید ۴۸ هلیکوپتر با استفاده های غیرنظامی خبر داده است.

رویترز با اشاره به صحبت های اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل نوشت: وزارت بهداشت برنامه دارد ۴۵ هلیکوپتر خدمات درمانی اورژانسی خریداری کند و برای این منظور با وزارت راه و شهرسازی صحبت هایی صورت گرفته است.

این خبرگزاری نوشت: اصغر فخریه گفته سازمان بنادر و کشتی رانی نیز قرار است سه هلیکوپتر گشت و نجات خریداری کنند.

به گزارش رویترز سخنگوی بخش هلیکوپترهای ایرباس گفته ما هیچ اظهارنظری درباره مشتریان بالقوه خود نمی کنیم.

رویترز نوشت: بر اساس این گزارش ایران ۲۰۰ هواپیما بعد از برداشته شدن تحریم های بین المللی در پی برجام خریداری کرده است. ایران ایر ۱۰۰ هواپیما از ایرباس و ۸۰ هواپیما از بویینگ خریداری کرده است و ۲۰ هواپیمای ATR خریداری کرده است. روز سه شنبه ترامپ گفته بود که باور ندارد ایران به توافق هسته ای پایبند بوده باشد. اما مشخص نیست واشنگتن قرار است چه واکنشی به خرید هواپیما از سوی تهران نشان دهد.

در ادامه این گزارش آمده است: در ماه ژوئن ایرباس گفته بود دو هواپیمایی ایرانی برای خرید ۷۳ هواپیما در نمایشگاه هوایی پاریس گفت و گوهایی داشته اند. فخریه کاشان گفته ایران در خلال قرار داد میان ایرباس و ایران ایر که در ماه دسامبر امضا شده بود گفت و گوهایی برای خرید این هلی کوپتر ها داشته است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866896

خبر فوق مربوط به رسانه ایلنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم