کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
img

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان درباره‌ی «سیدمحمد بطحایی»، گزینه‌ی روحانی برای وزارت آموزش و پرورش گفت: بطحایی در زمان معاونتش بیشترین دیدارها را با تشکل ها داشت و این دیدار ها سمبلیک نیود.

علی‌محمد مصلحی در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز، درباره این که آیا بطحایی گزینه مناسبی برای وزارت آموزش‌وپرورش است، گفت: به نظر من با توجه به شرایطی که دکتر روحانی با آن روبرو هستند گزینه بسیار مناسبی برای وزارت آموزش‌وپرورش انتخاب کردند. دکتر بطحایی کاملاً با وزارت آموزش‌وپرورش آشناست، در عرصه‌های پرورش، آموزش و امور پشتیبانی فعالیت داشته و تجربه خوبی هم دارد.

او ادامه داد: تجربه کار در سازمان برنامه و بودجه باعث شده تا وی با نگاه فرا بخشی نیز به آموزش‌ و پرورش بنگرد که به نظر بمن در این بسیار مفید است. او در برخی فعالیت‌های سیاسی، گرایش‌های همراه با دولت را در عمل نشان داده و در حیطه مدیریتی نیز همراه با دولت بوده است.

مصلحی درباره شرایط موجود آموزش‌وپرورش افزود:  امروز آموزش‌وپرورش مدیری تحول‌ خواه نیاز دارد، مدیری که مقتدر و تحول‌گرا بوده و اهل تعامل و مشارکت با بدنه آموزش‌وپرورش باشد.به اعتقاد من با توجه به شرایطی که دکتر روحانی با آن مواجه هستند گزینه مناسبی را انتخاب کرده اند، امیدوارم ایشان در مجلس نیز مورد حمایت قرار گرفته و رأی خوبی را اخذ کرده و منشأ تحول شود.

وی درباره به‌کارگیری افراد در این وزارت خانه گفت: وزیر آموزش‌وپرورش باید از نیروهای جوان، زنان و اقلیت‌ها در مدیریت آموزش‌وپرورش استفاده کند و تمام ظرفیت مدیریت کشور را برای تحول بزرگ در آموزش‌وپرورش به کار گیرد و این امر شدنی است. باروحیه‌ای که در آقای بطحایی سراغ دارم وی اهل تحول است.

این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران درباره ارتباط بطحایی با تشکل‌های فرهنگیان خاطرنشان کرد: بطحایی می‌تواند رابطه خوبی با تشکل های مختلف برقرار کند، زمانی که معاون وزیر بود چندین بار تشکل‌های اصلاح‌طلب با او نشست داشتند. او شخصیت پاسخ‌گویی است و پاسخ‌گویی را جدی می‌گیرد. او اهل شنیدن است. شنیدن مؤثر. وی صرفاً شنیدن را به‌عنوان یک رفتار سمبلیک ندارد و معمولاً  فعال برخورد می‌کند تا نکته‌های جدید کشف کند.

وی افزود: بیشترین نشست با تشکل‌ها را در بین معاونت‌ها ایشان داشتیم. با معاونت‌های دیگر نیز نشست داشتیم اما بیشترین نشست را با بطحایی داشتیم که به نظر من از نشست و نقد استقبال می‌کردند و امیدوارم این روند ادامه داشته باشند.

عضو شورای سیاست‌گذاری ستاد فرهنگیان دکتر روحانی درباره تخریب گزینه پیشنهادی وزارت آموزش‌وپرورش نیز گفت: شاید مدیرانی که احساس می‌کنند ممکن است با وزیر شدن ایشان جایگاهشان متزلزل می‌شود پس از این موج تخریب حمایت می‌کنند. اما مقدار زیادی از این بحث هم طبیعی است، مطالبات در آموزش‌وپرورش سنگین و بسیار زیاد است و نارضایتی از مدیریت آموزش‌وپرورش بسیار افزایش یافته است. این مسائل باعث شده با هر مدیری که مطرح می‌شود همین‌گونه برخورد می‌کنند و یک موج منفی علیه او به وجود می‌آید. این‌ها ناشی از تلنبار شدن مطالبات معلمان است و احساس می‌کنند که باید یک اتفاق خیلی بزرگ بیفتد.

او درباره جهت‌گیری رسمی انجمن اسلامی معلمان تشریح کرد: در آخرین نشستی که در انجمن اسلامی معلمان برگزار شد گزینه‌هایی را معرفی کردیم و در پایان مصوب شد که با گزینه معرفی‌شده دولت مخالفتی از سوی انجمن صورت نگیرد و اگر گزینه مطرح‌شده مناسب تشخیص داده شد حمایت نیز انجام شود. به هر صورت مصوبه انجمن بر این است که با گزینه‌های معرفی‌شده دولت منفی برخورد نکنیم.

مسوول کمیته استان‌های ستاد فرهنگیان روحانی با اشاره به مشکلات فرهنگیان گفت: اگر وفاقی در درون آموزش‌وپرورش ایجاد نشود و حمایت خوبی از جانب دولت و مجلس از آموزش‌وپرورش نشود نگران‌کننده خواهد بود. در شرایط گذشته و قبل از برجام، معلمان در دوران تحریم‌ها، محدودیت‌های دولت را درک کردند و البته دولت نیز علی رقم همه محدودیت‌هایی که داشت به آموزش‌وپرورش نیم‌نگاهی داشت. طرح رتبه‌بندی معلمان را اجرایی کرد و حقوق معلمان نیز افزایش‌هایی داشت؛ اما حالا بعد از گشایش‌هایی که صورت گرفته است انتظار می‌رود که یک نظر ویژه به آموزش‌وپرورش صورت بگیرد و آموزش‌وپرورش در اولویت و مبنای توسعه قرار گیرد.

او در پایان تصریح کرد: امیدواریم مجلس با رای قوی به وزیر پیشنهادی و پشتیبانی لازم در فصل تنظیم بودجه، آموزش‌وپرورش را تقویت کند و موجب موفقیت وزیر آینده باشد. در غیر این صورت هر وزیری در آموزش‌وپرورش با چالش روبرو خواهد شد. همچنینی من برای آقای بطحایی آرزوی موفقیت می‌کنم.

انتهای پیام

کلمات کلیدی: سید محمد بطحایی - علی محمد مصلحی

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866888

خبر فوق مربوط به رسانه انصاف می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم