خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان با اشاره به برگزاری چهلمین دوره مسابقات استانی قران کریم گیلان، گفت: در این دوره از مسابقات 40 قاری و حافظ گیلان در رشته های حفظ کل، ۵، ۱۰، ۲۰ جزء، قرائت، ترتیل و اذان، دعاخوانی، تواشیح و معارف قرآنی با یکدیگر رقابت کردند.

وی افزود: چهلمین دوره از مسابقات استانی قرآن کریم گیلان به نام یادمان شهدای مدافع حرم نامگذاری شده بود.

قربانیان خاطرنشان کرد: از نقاط قوت این دوره از مسابقات حضور سه داور زن گیلانی در میان داوران مسابقات بخش خواهران بود.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات با معرفی نفرات برتر در رشته های ترتیل و قرائت تحقیق به کار خود پایان داد، گفت: در رشته ترتیل حسین رفیع پور ، ابوالفضل زیبایی و محمدرضا حسین پور هر سه از لاهیجان رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند .

رئیس اداره امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه گیلان خاطرنشان ساخت: در رشته قرائت که از مهیج ترین و جذاب ترین رشته های هر دوره از مسابقات قرآن است ابتدا 40 نفر از قاریان ممتاز سراسر استان با یکدیگر رقابت کردند.

وی اضافه کرد: از این تعداد قاریان ابراهیم فلاح تبسم چهره، محمد علی عنبری، مرتضی خدا بخشی پور، مهدی قاسم پور، مرتضی امین، اسماعیل وفایی، سامان مترصدی، سید محمد حسین رضوانی و سجاد اکباتانی به مرحله فینال راه یافتند.

قربانیان اظهار داشت: پس از قرائت قرعه یا آیات مشترک توسط این 9 نفر، ابراهیم فلاح تبسم چهره از آستانه اشرفیه، مرتضی خدا بخشی پور از بندرانزلی و محمدعلی عنبری از رودسر به ترتیب مقام اول تا سوم این رشته را کسب کردند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه گیلان اعلام کرد: منتخبان چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم به مسابقات سراسری که شهریور ماه امسال به میزبانی ارومیه برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

پایان پیام/165
ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866882

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم