خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری رسا به نقل از شبستان، حجت الاسلام حمید رضا ارباب سلیمانی دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد امروز(۲۲ مرداد)در گردهمایی فعالان فرهنگی کانون های مساجد استان سیستان و بلوچستان که در مشهد برگزار شد گفت:باید به اهل بیت(علیه اسلام) مودت و محبت داشته باشیم و این دو واژه تفاوتی با هم دارند که محبت علاقه قلبی است و هنگامی که این علاقه آشکار می شود مودت نام دارد که در این حیث پیامبر خطاب به امت می فرمایند من از شما مودت اهل بیت(علیه السلام) را می خواهم یعنی دلدادگی قلبی کفایت نمی کند و باید آن را ابراز کنیم.

وی با بیان اینکه بسیاری در سراسر جهان دلداده های امام رضا(علیه السلام) وجود دارند، اما توفیق حضور پیدا نمی کنند، اظهار داشت: هر کسی به زیارت امام رضا(علیه اسلام) نائل می شوند قطعا دعاهایی پشت سر آنها بوده چرا که هر کسی توفیق زیارت و پابوسی پیدا نمی کند برای همین در زمان زیارت هر آنچه می خواهید از امام رضا(علیه السلام) برای هر کسی می توانید طلب نمایید.

حجت الاسلام ارباب سلیمانی با اشاره به اینکه همه در زندگانی مشکل دارند حتی کسانی که دارای اموال بسیار هستند و فقط نوع آنها با هم تفاوت دارد، ادامه داد:حضرت علی(علیه السلام) در بیانی لطیف می فرمایند دنیا مثل چاه آبی است که هیچوقت به آب نمی رسد، همه تلاش می کنیم اما خداوند دنیا را به شیوه ای خلق کرده که به آنچه در ذهن داریم نخواهیم رسید.

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت:انسان از زمانی که پا به این دنیا می گذارد تا آن هنگامی که از این جهان می رود همواره مشکلاتی دارد که قرآن در این خصوص در سوره حدید می فرماید ما دینا را با مشکلات عجین کرده ایم که با از دست دادن هر آنچه دارید مایوس نشوید و با به دست آوردن متاع های دنیا هم مغرور نشوید.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه حاصل آزمایش الهی رسیدن انسان به یک تعادل شخصیتی است، بیان کرد:همه انبیاء و اولیاء الهی در سختی ها و مشقت ها بوده اند و هیچ کسی را که در راه خدا قدم برداشته در طول تاریخ نمی توان پیدا کرد که در رفاه مطلق بوده باشد و در این خصوص پیامبر(صلی الله علیه و آله) می فرمایند هیچ کسی به اندازه من در بین پیامبران زجر ندید.

وی با اشاره به اینکه غیبت یعنی بیان خوبی ها یا بدی های شخصی که حاضر نیست و رضایتی از این موضوع ندارد، افزود:اگر یک غیبت بخشیده نشود ۲۰ سال عبادت انسان را از بین می برد لذا باید دعا کرد و بهترین دعا هم طلب استغفار است که البته باید از اعماق قلب باشد.

کانون های فرهنگی هنری مساجد شبکه ناب فرهنگی و اجتماعی

حجت الاسلام ارباب سلیمانی با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد شبکه فرهنگی و اجتماعی نابی هستند، گفت: در کشور ۸۵ هزار مسجد، ۲۳ هزار کانون فرهنگی هنری و ۱۳ هزار کتابخانه وجود دارد که با احتساب کتابخانه ها و کانون ها ۳۶ هزار پایگاه به شکل شبکه ای از تهران تا دورترین نقطه کشور فعالیت های فرهنگی را انجام می دهند.

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور مسئولین دبیرخانه های استانی را پرچمداران ستاد عالی کانون های مساجد دانست و اظهار داشت:تنها مکانی را که دشمن هیچگاه نمی تواند تحریم کند مساجد است چرا که سرمایه های مساجد مردم هستند و در ۱۴۰۰ سال گذشته هم مردم بودند که به مساجد کمک می کردند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خود اتکایی را یکی از مهمترین ویژگیهای کانون های مساجد دانست و ادامه داد:اولین وظیفه یک فعال فرهنگی در کانون های مساجد بیش از همه مسائل باید توجه به موضوع قرآن باشد و آن را ترویج کند چرا که این مهمترین رسالت ما است و در سیره حضرت رضا(علیه السلام) بیان شده که ایشان هر روز بعد از نماز صبح ۵۰ آیه قرآن تلاوت می فرمود و هر شب هم قرآن تلاوت می کردند.

وی با تاکید بر اینکه عنصر فرهنگی باید اهل قرآن باشد، گفت: امروزه بحران های اقتصادی، نظامی، اجتماعی و سیاسی در دنیا وجود دارد و معمولا سیاست مدارهان به دنبال حل این بحران های می روند اما از نگاه پیامبر(صلی الله علیه و آله) ریشه همه بحران ها اخلاق است، وقتی انسان از مدار اخلاق خارج شد دیگر بحران ها به وجود خواهد آمد./۱۳۲۵//۱۰۲/خ

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866858

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم