خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: حل بحران آب کشاورزی و شرب از چالش‌های اصلی وزیر پیشنهادی نیرو است/ تجربه بیطرف در مدیریت منابع آب

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه چالش زیادی در بخش آب کشاورزی، شرب شهری و روستایی وجود دارد گفت: وزیر پیشنهادی نیرو که دارای تجربه زیادی در حوزه آب است ثابت کرده که در مدیریت آب توانمند است.

جلال محمودزاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با تأکید بر اینکه حل بحران آب در بخش کشاورزی و شرب از چالش های اصلی وزیر پیشنهادی نیرو خواهد بود، گفت: معتقد هستیم که حل بحران تنها برعهده یک وزارتخانه یعنی وزارت نیرو نیست، اما به هر حال وزیر پیشنهادی نیرو با توجه به اینکه قبلاً هم وزیر نیرو بوده و تجربه فراوانی در مدیریت آب دارد می تواند برای حل این بحران چاره اندیشی کند.

وی ادامه داد: با توجه به چالش های موجود در بخش آب کشاورزی، شرب شهری و روستایی وزیر نیرو قطعاً باید تلاش زیادی از خود نشان دهد، به نظر می رسد وزیر پیشنهادی نیرو ثابت کرده که در مدیریت آب توانمند است و می تواند این چالش را برطرف کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس در پاسخ به این سؤال که گفته می شود وزیر پیشنهادی نیرو در بحث آب تخصص کافی دارد، اما در حوزه برق تجربه کافی ندارد، گفت: وزیر پیشنهادی نیرو در دولت هشتم وزیر نیرو بوده است، اما موضوعی که حائز اهمیت است این است که نه تنها ایران بلکه تمام دنیا با مشکل آب مواجه هستند، پس وزیر نیرو باید تجربه و تبحر کافی در این حوزه را داشته باشد تا مشکل بخش آب را بتواند برطرف کند.

وی با اشاره به اینکه حل بحران آب از مشکلات برق مهمتر است افزود: همه به خوبی می دانیم که مصرف آب در بخش کشاورزی بهینه نیست، بنابراین یکی از برنامه های اصلی وزیر نیرو باید این باشد که مصرف آب در بخش کشاورزی را به سمت بهینه سازی سوق دهد، پس باید هماهنگی خوبی با وزارت جهاد کشاورزی نیز ایجاد کند.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866807

خبر فوق مربوط به رسانه فارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم