خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
مجمع جهانی اهل‌بیت‌(ع) نسل‌کشی و آدم‌ربایی در افغانستان را محکوم کرد

مجمع جهانی اهل بیت (ع) در واکنش به جنایت های تروریستی اخیر با انتشار بیانیه ای دو حادثه هولناک حمله تروریستی به مسجد جوادیه هرات و منطقه شیعه نشین میرزا وَلَنگ سرپل افغانستان را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری آوا، در پی حملات تروریستی گروه های تکفیری به نمازگزاران مسجد جوادیه "هرات" و منطقه شیعه نشین "میرزا وَلَنگ" ولایت سرپل افغانستان که به شهادت و زخمی شدن ده ها تن منجر گردید، مجمع جهانی اهل بیت(ع) با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن این حملات از کسانی که می توانند در خشکاندن ریشه تروریسم در سرزمین های اسلامی اقدامی انجام دهند، درخواست کرد که پیش از آنکه دیر تر شود به این مهم قیام کنند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: اگر "روحانیت"، "شخصیت های مردمی" و "جریانات جهادی" افغانستان بخواهند، می توانند بر تروریست های بی دینی که آسایش و آبادنی این کشور مظلوم را مختل کرده اند غلبه کنند.

متن کامل بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) به شرح زیر است:

بسم الله قاصم الجبارین

در فاصله پنج شبانه روز دو حادثه دردناک در کشور اسلامی افغانستان رخ داد و عرق شرم را بر پیشانی انسان وانسانیت نشاند.

ابتدا در روز ۱۰ اسد دو مهاجم انتحاری با حمله به نمازگزاران مسجد "جوادیه" شیعیان در جنوب شهر "هرات"، ابتدا نمازگزاران را به گلوله بستند و پس از آن خود را در داخل مسجد منفجر کردند. این حمله تروریستی حداقل ۲۹ شهید و ۶۴ زخمی برجای گذاشت.

سپس در روزهای جمعه ۱۳ و شنبه ۱۴ اسد گروه های تکفیری با حمله سنگین به منطقه شیعه نشین "میرزا وَلَنگ" در استان "سرپل" افغانستان، ۶۰ نفر از شیعیان مظلوم این منطقه را به شهادت رساندند و ۴۷ دختر جوان را نیز ربودند.

این دو حادثه در ادامه سلسله جنایاتی است که شهروندان بی پناه را در مناطق مختلف افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه و ... هدف قرار می دهد.

بدیهی است که برای مقابله با این جنایتکاران، به نهادهای بین المللی و سازمان های حقوق بشری نمی توان امیدی داشت؛ زیرا آنان سیاست و دستور خود را از ابرقدرت هایی می گیرند که این تروریست ها را به امکانات و تسلیحات مجهز نموده و به جان مردم بی دفاع انداخته اند.

اما روی سخن با علماء، نخبگان، دولت و احزاب سیاسی افغانستان است؛ اشخاصی حقیقی و حقوقی که مخاطب این حدیث شریف اند که می فرماید: "و مَا مِن مُؤْمِنٍ یَخْذُلُ أَخَاهُ وَ هُوَ یَقْدِرُ عَلَى نُصْرَتِهِ إِلَّا خَذَلَهُ اللَّهُ فِى الدُّنْیَا وَ الْآخِرَه؛ هیچ مؤمنى نیست که دست از یارى برادرش بردارد در حالى که قدرت و توانایى یارى کردن را دارد، مگر اینکه خداوند در دنیا وآخرت دست از یارى او خواهد کشید".

سالیان طولانیِ جهاد مردم دلاور افغان، علیه یکی از دو ابرقدرت زمان، و سپس مبارزه شبانه روزی علیه مزدوران طالبان، این را ثابت می کند که اگر "روحانیت"، "شخصیت های مردمی" و "جریانات جهادی" این کشور بخواهند، می توانند بر تروریست های بی دینی که آسایش و آبادنی این کشور مظلوم را مختل کرده اند غلبه کنند.

همانگونه که کشور عراق توانست با رهبری مرجعیت و فداکاری جوانانش، تروریست های خونخواری که نیمی از خاک این کشور را اشغال کرده بودند، خوار و زبون سازد.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) با عرض تسلیت به خانواده های شهداء در هرات و میرزاولنگ، مصرّانه از تمامی کسانی که می توانند در خشکاندن ریشه تروریسم در سرزمین های اسلامی اقدامی انجام دهند، می خواهد پیش از آنکه دیر تر شود به این مهم قیام کنند.

وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُون.
مجمع جهانی اهل بیت(ع)
۲۱ اسد ۱۳۹۶

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866792

خبر فوق مربوط به رسانه آوا پرس می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم