خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
  • تکنولوژی
  • علم و دانش

اگر اخبار حوزه مهندسی ژنتیک را دنبال کرده باشید، حتماً با تکنیک اصلاح ژنتیکی «

Ooceraea biroi

البته مهمترین چالش پژوهشگران دانشگاه راکِفلر در دستکاری ژنتیکی مورچه های «Ooceraea biroi»، زنده نگه داشتن آنها تا زمان بلوغ بود؛ چرا که مورچه های نگهبان، در صورت شناسایی لاروهای ناسالم و غیر طبیعی، دست از نگهداری آنها کشیده و حتی چنین لاروهایی را نابود می کنند.

مورچه های جهش یافته نمی توانند در صف های منظم حرکت کنند

اما دانشمندان بالاخره موفق به رشد مورچه های جهش یافته در درون کولونی شدند که پس از بلوغ، شاهد رفتارهای متفاوتی از سوی این حشرات بودند؛ چرا که به عنوان مثال مورچه ها در حالت عادی در صف های منظم حرکت می کنند اما نمونه های دستکاری شده به دلیل عدم توانایی در شناسایی فرومون ها، قادر به پیدا کردن مسیر اصلی نبودند.

Harpegnathos saltator

جالب اینجاست که تیم دیگری متشکل از محققان دانشگاه های نیویورک، آریزونا، پنسیلوانیا و وَندربیلت نیز آزمایش مشابهی را روی مورچه های «Harpegnathos saltator» انجام دادند و با حذف ژن Orco، باعث بروز بی علاقگی در مورچه های ماده برای تصاحب جایگاه ملکه (پس از حذف او از کولونی) شدند.

به گفته «کلود دسپلان» استاد بیولوژی دانشگاه نیویورک و یکی از نویسندگان مقاله، رفتار مورچه ها به جوامع انسانی تعمیم پیدا نمی کند؛ اما تحقیقات این چنینی باعث درک بهتر از نحوه برقراری ارتباطات در میان موجودات زنده اجتماعی شده، و طراحی پژوهش های بعدی در زمینه بیماری هایی مانند اسکیزوفرنی، افسردگی و اوتیسم را راحت تر می کند.

   مورچه دانشگاه شناسایی باعث ژنتیکی دستکاری

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866766

خبر فوق مربوط به رسانه دیجیاتو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم