خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

رئیس سازمان چای کشور گفت: تاکنون ۸۳ هزار تن برگ سبز چای به ارزش ۱۶۴ میلیارد تومان از چای‌کاران خریداری شده که ۱۰۷ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

 

به گفته او، از سال 89 به بعد هیچ چای تولید ایرانی که تا سه سال عمر مصرفی دارد، در انبارها باقی نمانده و همه محصول راهی بازار مصرف شده‌ است.محمدولی روزبهان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد آخرین وضعیت برداشت برگ سبز چای از باغ‌های شمال کشور اظهار کرد: تا به امروز 83 هزار تن برگ سبز چای به ارزش 164 میلیارد تومان از باغات چای کشور برداشت و به‌صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است. وی اضافه کرد: 45 درصد از این میزان، برگ سبز درجه یک و 55 درصد آن برگ سبز درجه 2 است.رئیس سازمان چای کشور در مورد پرداخت مطالبات چای‌کاران هم خاطر نشان کرد: تا کنون 66 درصد بهای خرید تضمینی برگ سبز چای به ارزش 107 میلیارد تومان به چای‌کاران پرداخت شده است.روزبهان در مورد وضعیت بازار چای داخلی در مقایسه با چای وارداتی هم توضیح داد که به دلیل مشکل‌پسندی مصرف‌کننده ایرانی چای درجه یک تولید داخل در داخل مصرف می‌شود و بخشی از چای درجه دو را صادر می‌کنیم. خوشبختانه از سال 89 به بعد هیچ چای تولید ایرانی که تا سه سال عمر مصرفی دارد، در انبارها باقی نمانده و همه محصول راهی بازار مصرف شده‌ است.وی ادامه داد: از آنجا که هر چقدر محصول کشاورزی زودتر به فروش برسد، کارخانجات چای زودتر می‌توانند قدرالسهم 40 درصدی خود را پرداخت کنند و از طرف دیگر تولید برگ سبز چای در کشور دو برابر شده است، به خاطر همین، وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهوری از دستگاه‌های اجرایی درخواست کرد برای حمایت از تولید داخل، چای ایرانی بخرند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866765

خبر فوق مربوط به رسانه دنیای اقتصاد می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم