خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
مشکلات فک و دندان؛ منشأ 50 درصد دردهای گوش
عضو هیأت مدیره انجمن گوش، گلو و بینی، گفت: 50 درصد افرادی که با درد گوش مراجعه می‌کنند منشأ اصلی آنها فک و دندان است زیرا گوش با حلق، حنجره و فک دارای عصب حسی مشترک هستند.
به گزارش جهان نیوز، علیرضا جعفری عضو هیأت مدیره انجمن گوش، گلو و بینی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، گفت: ممکن است فردی با درد در قسمت گوش به متخصص مراجعه کند که منشأ آن در فک، دندان های عقل بالا و پایین باشد زیرا گوش با حلق، حنجره و فک دارای عصب حسی مشترک هستند.

وی افزود: همچنین ممکن است فردی مبتلا به سرطان حنجره شده باشد اما این موضوع خود را با درد گوش نشان دهد و درد در قسمت داخل گوش را حس کند اما دردهای پس سر معمولاً با گوش ارتباطی ندارند و در موارد بسیار نادری ممکن است عفونت شدید پشت گوش به صورت احساس سنگینی و فشار در پشت گوش خود را در دردهای گردن هم کشیده شود.

عضو هیأت مدیره انجمن گوش، گلو و بینی ادامه داد: اما دردهای پس سر معمولاً ریشه عصبی دارد و بیشتر در افراد عصبی و کسانی که مشکلات اعصاب دارند خود را نشان می دهند.

جعفری گفت: مشکلات گوش را می توان با معاینه معمولی در مطب تشخیص داد اما جالب است بدانید 50 درصد افرادی که با درد گوش مراجعه می کنند منشأ اصلی آنها فک و دندان است.

وی گفت: معمولاً عفونت گوش به دو دسته عفونت گوش خارجی و میانی تقسیم بندی می شود که علت عفونت گوش خارجی دستکاری گوش، شنا کردن در آب های آلوده است اما علت عفونت گوش میانی بیشتر مربوط به حلق است و کسانی که سرما می خورند عفونت از گلو به گوششان می رسد که طبیعتاً درمان آن را گوش را درمان می کند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866759

خبر فوق مربوط به رسانه جهان نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم