کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
«مون چونگ این» دستیار ارشد رئیس جمهوری کره جنوبی روز یکشنبه با انتقاد از اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و تشدید تنش‌ها با کره شمالی گفت: هیچ موضع گیری مشخصی وجود ندارد و این ما را بسیار سردرگم کرده است.

به گزارش انتخاب به نقل از شبکه خبری ای.بی.سی نیوز، وی افزود: فکر می‌کنیم که آمریکا از «صبر راهبردی» در دولت اوباما به «آشفتگی راهبردی» رسیده است!
مون با اشاره به تهدید‌های اخیر ترامپ گفت: این خیلی غیرعادی است. از رئیس جمهوری آمریکا انتظار نداریم که چنین سخنانی را ایراد کند.
وی ادامه داد: نگران کننده است که ترامپ بخواهد به این بحران دامن بزند.
مون در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد که رئیس جمهوری کره جنوبی اخیرا در تماس تلفنی با ترامپ از او خواسته بود که لحن خود را در خصوص بحران شبه جزیره کره ملایم‌تر کند.
با این حال ترامپ تنها کمتر از 24 ساعت بعد از این تماس تلفنی، در جمع خبرنگاران حاضر شد و کره شمالی را تهدید کرد که با «آتش و خشم» واشنگتن مواجه خواهد شد.
تنش‌ها بین آمریکا و کره شمالی در هفته‌های گذشته به شدت بالا گرفته است.
نگرانی‌ها به طور عمده از آنجایی شروع شد که نشریه واشنگتن پست در گزارشی مدعی پروژه موفقیت آمیز کره شمالی برای ساخت کلاهک‌های هسته‌ای با قابلیت نصب روی موشک شد.
همزمانی انتشار این گزارش با نخستین آزمایش‌های موشکی قاره‌پیمای کره شمالی، زنگ خطر را برای آمریکا و متحدانش به صدا درآورده است.
پیونگ یانگ تهدید کرده که جزیره گوام در نزدیکی آمریکا را که اداره‌اش بر عهده کاخ سفید است، هدف حمله قرار می‌دهد. واشنگتن هم متقابلا به این موضوع واکنش‌های تندی نشان داده است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866748

خبر فوق مربوط به رسانه انتخاب می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم