کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
اجرای طرح غربالگری شنوایی کودکان3 تا 5 سال رئیس گروه غربالگری مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی گفت: اجرای طرح غربالگری شنوایی کودکان 3 تا 5 سال کشور از مهرماه امسال اجرا می شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، محسن فیروز بخت روز یکشنبه در حاشیه همایش منطقه ای کارشناسان، مسوولان ناظران فنی بهزیستی در برنامه غربالگری شنوایی نوزادان در جمع خبرنگاران افزود: این طرح از سال گذشته در 13 استان کشور با اولویت استان های مناطق محروم آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه این طرح از مهرماه امسال در سراسر کشور اجرا می شود، اظهارکرد: اولویت اجرای این طرح در مهدهای کودک مراکز استانهاست.
فیروزبخت پیش بینی کرد، امسال 100هزار کودک 3تا 5 سال جمعیت هدف مورد ارزیابی شنوایی قرار گیرند و با تکمیل تجهیزات و امکانات اجرای این طرح در استان ها بتوان تا 4 سال آینده این طرح تمام جامعه هدف را زیرپوشش قرار داد.
به گفته وی ،در این طرح وضعیت شنوایی کودکان، نوع، مقدار، شکل افت شنوایی در هر2 گوش میزان معلولیت و اثرات تخریبی احتمالی ناشی از افت شنوایی در سه سطح غربالگری، تشخیص و مداخله ارزیابی می شود.
همایش منطقه ای کارشناسان، مسوولان ناظران فنی بهزیستی در برنامه غربالگری شنوایی نوزادان با حضور کارشناسان 11 استان تهران، هرمزگان، مرکزی، خوزستان، همدان، ایلام، کرمانشاه، اصفهان ، چهارمحال وبختیاری، کردستان و لرستان برگزار شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866691

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری برنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم