خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
هتل چلسی، معروفترین هتل تسخیر شده نیویورک

«کجارو در این گشت و گذار همراه باشید.

تاریخچه هتل چلسی در نیویورک

تاریخچه

شاید پیش از صحبت کردن از بعد ماورایی و ترسناک این هتل، بهتر است اندکی بیشتر در مورد تاریخچه ی این هتل بدانیم که از قضا پیوندی عمیق با حال و هوای امروز آن دارد. بنای این هتل در فاصله سال های ۱۸۸۳ تا ۱۸۸۴ ساخته شد و بلافاصه مهمانان عالی قدر آن اجازه یافتند در اتاق ها سکونت کرده و از جو باشکوه و دلفریب آن لذت ببرند. این هتل از سوی دیگر امکان اقامت طولانی مدت را برای مهمانان خود مهیا کرده بود، به طوری که بسیاری ماه ها در این هتل زندگی می ‎کردند.

ساختمان هتل چلسی دوازده طبقه داشته و نمای آن با آجرهای قرمز، زیبا و چشم نواز است. گردشگری وحشت برقرار کرده است.

تاریخچه هتل چلسی در نیویورک

یکی از ارواح معروف هتل چلسی متعلق به زنی جوان به نام «نانسی اسپانگن» (Nancy Spungen) است، دختری که در طول زندگی پر فراز و نشیب خود تجربیات تلخ و شیرین بسیاری را پشت سر گذاشته و البته آخرین نفس های خود را نیز در هتل چلسی کشید. نانسی در سن هفده سالگی خانه را ترک کرده و در جستجوی کار به نیویورک سفر کرد. او سرانجام با نوازنده ی گیتار بیس «سید ویشس» (Sid Vicious) آشنا شد و روابط آنها رفته رفته شکل جدی تری به خود گرفت. به طوری که آنها در سال ۱۹۷۸ به هتل چلسی نقل مکان کردند.

زمانی داستان زندگی یکی از ارواح معروف این هتل بسیار مورد توجه مردم بود، زنی جوان که وحشیانه به قتل رسید

اما این دو اغلب به دلیل مشکلات متعدد از جمله اعتیاد به مواد مخدر با یکدگیر درگیر داشته و اوضاع بین آن دو روال خوشایندی نداشت. سرانجام در دوازدهم اکتبر سال ۱۹۷۸، جسد بی جان نانسی کف حمام اتاق شان پیدا شد، در حالی که زخمی عمیق روی شکم داشت. آلت قتاله چاقویی متعلق به سید بود و به همین دلیل پلیس او را به جرم قتل نانسی دستگیر کرد. سید در انتظار برگزاری دادگاه بود که به دلیل استفاده بیش از حد از مواد مخدر جان خود را از دست داد. بسیاری باور دارند که امروزه این زوج در زمره ی ارواح معروف این هتل جایگاهی خاص را به خود اختصاص داده اند.

تاریخچه هتل چلسی در نیویورک

دیگر مرگ پرسروصدای رخ داده در هتل چلسی، مرگ شاعر و نویسنده ی معروف «دیلن مارالیس توماس» (Dylan Maralis Thomas) است که مدت ها قبل از ماجرای نانسی جوان و در نهم ماه نوامبر سال ۱۹۵۳ اتفاق افتاد.

در اکتبر سال ۱۹۵۳ آقای توماس به نیویورک سفر کرد. طبق گفته های اطرافیان این ترانه سرا، دیلن توماس در همان زمان نیز از مشکلات متعدد سلامتی رنج می برد. از جمله این مشکلات می توان به بیهوشی های موقت که به صورت مرتب رخ می دادند و نیز مشکلات قلبی اشاره کرد. همچنین او از مشکلات تنفسی نیز رنج برده و همیشه اسپری تنفسی به همراه داشت و دلیل اعتیاد و استفاده زیاد از نوشیدنی های مضر، این مشکلات تشدید هم شده بودند.

تاریخچه هتل چلسی در نیویورک

در آن زمان بسیار معتقد بودند که علت فوت دیلن توماس، مسمومیت با الکل بوده است، اما این خلاف گفته های پزشکانی بود که او را چندین بار قبل از مرگ ویزیت کرده بودند. طبق نظر دکترها، علت مرگ او عوارض ناشی از برونشیت، ذات الریه و نیز افزایش شمار گلبول های سفید خون اعلام شد. به هر حال از زمان مرگ تاکنون، دیلن توماس ترانه سرا نیز به فهرست دیگر ارواح معروف و جاودانه این هتل اضافه شده است.

افراد بسیاری ادعا کرده اند که به دفعات با روح او و در موقعیت های مختلف مواجه شدند و این مواجهه به ویژه در اطراف اتاق ۲۰۶ بسیار بیشتر بوده است، اتاقی که آقای توماس در همان جا دار فانی را وداع گفته بود.

تاریخچه هتل چلسی در نیویورک

به هر حال این تنها گوشه ای از رخدادهای معروف و افراد مشهوری است که به نوعی با این هتل در پیوندی ناگسستنی به سر برده و به این راحتی مایل به ترک آن نیستند. و البته به همین دلیل هم هتل چلسی یکی از تسخیر شده ترین مکان های شهر نیویورک است. در نوامبر سال ۲۰۱۱ این هتل به دلیل عملیات مرمت و بازسازی گسترده تعطیل شد، هر چند ساکنان قدیمی همچنان در آن سکونت دارند. در سال ۲۰۱۳ این هتل باز هم مالکی جدید به خود دید که قرار است مجددا ساختمان هتل را در سال ۲۰۱۸ بازگشایی کند.

تاریخچه هتل چلسی در نیویورک

در نهایت اگر شما هم به مسائل و تجربیات ماورایی علاقه دارید، شاید باید سری به هتل چلسی زده و خود از چند و چون اتفاقات عجیب آن آگاه شوید.

هتل چلسی روی نقشه

امیدوارم از مطالعه ی این مطلب و همراهی با ما لذت برده باشید. فراموش نکنید نظرات و پیشنهادات خود را با ما نیز در میان بگذارید.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866641

خبر فوق مربوط به رسانه کجارو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم