خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
هشدار نیوزبه نقل از فارس: روزهای پایانی کار با «ثبتارش» برای بازرگانان/ سامانه جامع تجارت جایگزین می‌شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری توانا هشدار نیوزبه نقل از فارس، بازرگانان از این پس باید ثبت سفارش کالاهای واراداتی خود را در درگاه سامانه جامع تجارت انجام دهند.

سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه‌های خود آورده است: در راستای تسهیل فرآیند تجاری و بهبود عملکرد آنها، ثبت سفارش افتتاح کلیه کالاها به جزتعرفه‌های فصل 84 و تعرفه‌های استثناء از تاریخ 21 مرداد ماه 1396 در سامانه جامع تجارت به آدرس https://www.ntsw.ir انجام می‌گردد. درخواست‌های جایگزین، اصلاحیه و تمدید ثبت سفارش‌هایی که پیش از این تاریخ در سامانه ثبتارش به آدرس www.sabtaresh.tpo.ir ثبت شده‌اند، تا اطلاع ثانوی همچنان در سامانه فوق قابل است.

بنابر این گزارش، سامانه جامع تجارت در راستای تسهیل تجارت و بر مبنای کاهش هزینه‌ها و زمان صرف شده برای تجارت ایجاد شده است.

پس از ایجاد سامانه جامع تجارت دیگر نیازی به حضور فیزیکی بازرگانان و یا ثبت اطلاعات تکراری در چند درگاه وجود ندارد بلکه آنها می‌توانند تنها با مراجعه به این سامانه  عملیات استعلام ضوابط کالایی، اخذ مجوزها، ثبت سفارش، تعیین منشاء ارز، انبارش، لجستیک، عملیات بیمه و در آینده‌ای نزدیک تشریفات گمرکی را انجام دهند.

در حال حاضر فعالیت این سامانه  در نقش یک هاب تجاری است اما عدم همکاری مناسب گمرک، زنجیره اطلاعاتی این سامانه را با مشکلاتی مواجه کرده که در صورت همکاری گمرک می‌توان شاهد تسهیل و شفاف سازی فرآیند تجارت در سال‌های آتی بود.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه: betanews.ir/n/866630

خبر فوق مربوط به رسانه هشدار نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم