ایران آنتیک

قصص‌الانبیاء کتابی کم‌نظیر در تاریخ اسلام است

تاریخ دریافت خبر:
قصص‌الانبیاء کتابی کم‌نظیر در تاریخ اسلام است یک کارشناس مذهبی با تأکید بر اینکه کتاب "قصص‌الانبیاء" اثری کم‌نظیر در تاریخ اسلام است، گفت: سید نعمت‌الله جزایری با سلسله ارزشمند علما آشنایی ویژه‌ای داشت. به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی رضایی کارشناس مذهبی گفت: سالروز وفات سید نعمت الله جزائری صاحب کتاب "قصص الانبیاء" در روز بیست و سوم ماه شوال فرصت مناسبی است تا به شخصیت والای او بپردازیم.

وی ادامه داد: سید نعمت الله جزائری شخصیتی برجسته همراه با فضیلت های فراوان داشت و یکی از خصوصیت های او علاوه بر علم و آشنایی با خاندان (ع)، آشنایی ویژه با سلسله گرانقدر علمای دینی بود.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: سید نعمت الله جزائری همچنین در تبیین شخصیت و چهره عالمان به خصوص عالمان دینی همت ویژه ای داشت به گونه ای که گردآوری کتابی مانند "قصص الانبیاء" فعالیتی بسیار بزرگ و ارزشمند بود که تاکنون کسی انجام نداده است.

وی در ادامه صحبت های خود اظهار کرد: یکی از مهم ترین ویژگی های جزائری معرفی چهره های علمی و مذهبی بود چه افرادی که خودش به دنبال شناخت آن ها رفت و چه افرادی که شناخت نسبت به آنها را از راه جمع آوری اطلاعات در منابع مختلف به دست آورد.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی یادآور شد: کتاب قصص الانبیاء در تاریخ اسلام از جمله کتاب هایی کم نظیر است چرا که علاوه بر فراهم آوردن یک سری اطلاعات ظاهری درباره شخصیت های علمی در واقع به شخصیت پردازی هم همت گماشته و توانسته این شخصیت ها را به خوبی معرفی کنند.

وی همچنین گفت: خود من برای انجام تبلیغ و بسیاری از امور مذهبی از کتاب "قصص الانبیاء" استفاده می کنم چرا که این کتاب منبعی کامل و جامع از سرنوشت و تاریخ علما به شمار می رود که تاکنون چنین منبعی را نداشته ایم

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: با نگاهی به کتاب های منتشر شده در طول تاریخ متوجه می شویم که حتی کتابی شبیه به قصص الانبیاء را نداشته ایم. در این روند باید توجه داشته باشیم که نوشتن کتاب فعالیتی دشوار است و دشوارتر از آن جای انداختن آن کتاب بین علما و روحانیون است و می توان گفت که سید نعمت الله جزائری در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.