کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:

نشست علنی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد که مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا یکی از مهم‌ترین مصوبه‌های امروز بود.

به گزارش تهران نیوز ، جلسه غیرعلنی مجلس صبح امروز با موضوع تاثیر اقتصاد کشور در انتخاب کابینه جدید و مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای آغاز شد. هم‌چنین مجلس از ساعت ۹ صبح با حضور ۲۴۷ نفر از وکلای ملت و هم‌چنین خانواده شهدای حادثه تروریستی مجلس آغاز به کار کرد.

اصلاح مصوبه مربوط به مأموریت‌ها و وظایف سازمان ملی استاندارد، موافقت با تحقیق و تفحص از نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها، رسیدن مالیات پرداخت‌های دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزش عالی به نرخ ۵ درصد، موافقت با تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی‌های سال ۹۵، تصویب کلیات لایحه مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی با ۱۵۶ رای موافق و اعلام وصول طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به سازمان برنامه و بودجه از جمله تصمیمات مهم امروز نمایندگان در مجلس شورای اسلامی بود.

اما یکی از طرح‌های مهم مصوب امروز، لایحه یک فوریتی «مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا» بود که با رای قاطع نمایندگان به تصویب رسید.

نقص فنی در سیستم رای‌گیری برخی از نمایندگان هنگام تصویب این طرح، مخالفت حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با این طرح و سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» پس از تصویب این طرح از حاشیه‌های جالب این مراسم بود.

مشروح حواشی جالب این قسمت را می‌توانید در اینجا بخوانید.

این گزارش حاکی است، هم‌چنین دو تن از نمایندگان خوزستان و اصفهان خواهان رسیدگی به مشکلات شهرشان از جمله آلودگی هوا در خوزستان و کمبود آب در اصفهان شدند. محمد قمی نماینده مردم پاکدشت نیز در نطق میان دستور خواستار شفاف‌سازی برای سپرده‌گذاران کاسپین توسط مسئولان شد.

پس از پایان اظهارات نمایندگان در نطق میان دستور و نطق اضطرارای، ۲۵ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور در مورد جلوگیری از واردات برنج تذکر دادند و کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت نیز از تاخیر در طرح سوال از رئیس جمهور انتقاد کرد.

شایان ذکر است، ۱۴۷ نماینده مجلس درگذشت مریم میرزاخانی دانشمند ایرانی را تسلیت گفتند و با اعلام رئیس مجلس، پایان نشست اعلام شد. جلسه بعدی فردا (چهارشنبه) ساعت ۸ صبح در بهارستان برگزار می‌شود.

هم‌چنین پس از پایان نشست علنی نمایندگان، مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهادت شهدای حادثه تروریستی مجلس با حضور رئیس مجلس، نمایندگان، وزیران و برخی از مسئولان لشکری و کشوری در نمازخانه مجلس برگزار شد.

انتهای متن/*