ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
75امروز دولتی ها هم خوب فهمیده اند که هیچ سیب و گلابی در کار نیست؛ دیگر کسی از برجام حرف نمی زند؛ کسی عراقچی را در رسانه ملی نمی بیند؛ آنکس که برای تصویب برجام در مجلس قسم جلاله خورد هم امروز از امریکایی ها می خواهد تا برجام را پاره کنند.

صاحب نیوز – مرضیه شاهسنایی / قرار بود مشکل آب خوردن مردم هم با مذاکره حل شود. قرار بود تمام تحریم ها برداشته شود. قرار بود فصل جدیدی از تعام های اقتصادی با برجام بر روی ملت ایران گشوده شود؛ به همین بهانه هر صدایی که بوی مخالفت داشت با هوچی گری جریان رسانه‌ای حامیان مذکره ها در نطفه خفه شد. انواع برچسب ها را به منتقدان زدند تا مبادا خللی در مذاکره ها ایجاد شود.

قانون اساسی دولت را ملزم کرده است هرگونه معاهده بین المللی با رأی را نمایندگان مجلس بپذیرد؛ این را هم زیر پا گذاشتند. ابتدا تعهد دادند قلب راکتور اراک را با بتون پر کنند، تاسیسات هسته ای را نابود کنند، اورانیوم های غنی شده را به خارج از ایران صادر کنند و ده ها تعهد دیگری که از آن دم نزدند و محرمانه خواندند و پذیرفتند؛ بعد فرمالیته لایحه آن را به مجلس دادند و مجلس هم با شعبده بازی در 20 دقیقه آن را تصویب کرد.

وقتی برجام تصویب شد و صنعت هسته ای در قبال هیچ بر باد رفت مسببان آن باد در غبغب انداختند و آن را فتح الفتوح خواندند؛ از تقارن زمانی با پذیرش قطعنامه 598 استفاده کرده و آن را همتراز پذیرش قطعنامه و پایان جنگ توصیف کردند؛ برجام یک روز آفتاب درخشان شد و روز دیگر فرصتی همچون ابر گذرا، بعد هم وعده برجام های دیگر را دادند.

عجولانه تمام تعهدهای ایران را اجرا کردند و ساده دلانه منتطر ماندند تا شیطان به وعده هایش عمل کند؛ گفتند باید صبر کرد تا سیب و گلابی های برجام به بار بنشیند؛ اکنون دو سال از آنچه فتح الفتوح خواندندش می‌گذرد و با تحریم هایی که آمریکا هر روز به بهانه جدیدی وضع می کند مشخص شد که دولت روحانی تمام بذرهای تدبیر دولت امید را در شورستان اعتماد به شیطان کاشته است.

امروز دولتی ها هم خوب فهمیده اند که هیچ سیب و گلابی در کار نیست؛ دیگر کسی از برجام حرف نمی زند؛ کسی عراقچی را در رسانه ملی نمی بیند؛ آنکس که برای تصویب برجام در مجلس قسم جلاله خورد هم امروز از امریکایی ها می خواهد تا برجام را پاره کنند.

ظریف با توئیت های روزانه اش ابراز وجود می کند؛ همو که تصویر خنده هایش که بیشتر به قهقهه شبیه بود به عنوان وزیر امور خارجه دولت جمهوری اسلامی ایران در دنیا دست به دست شد، امروز با رسانه های آمریکایی در مورد بد عهدی آمریکایی ها مصاحبه می کند. ظاهرا تازه فهمیده است که تحریم ها خیلی هم اثر ندارد.

روزهای اولی که ظریف وزیر امور خارجه ایران شد؛ مدعی بود که آمریکا با یک بمب قادر است کل ایران را ویران کند؛ طرح اردوی بازدید از صنایع موشکی و توان دفاعی ایران را مقام معظم رهبری برای ظریف دادند تا با دیدن این توان نظامی شاید باور کند که آمریکا اگر لحظه ای گمان می کرد که می تواند با حمله نظامی انقلاب اسلامی ایران را از سر راه خود بردارد در حمله نظامی تردید نمی کرد.

خلاصه کلام آنکه برجام با تمام نقص هایش حاصل بعضی باورهای غلط بود. باور به توان برتر نظامی آمریکا و ناتوانی ایران در برابر آن و عدم باور به اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. باور به کدخدا بودن آمریکا و عدم باور به شیطان بزرگ بودن آمریکا. عدم باور به توان دفاعی خودی در کنار فرهنگ شهادت طلبی که به نوعی به قدرت باز دارنده تبدیل شده است.

فرهنگ شهادت طلبی ملت ایران هشت سال مقاومت در برابر جنگ تحمیلی هشت ساله را به همراه داشت؛ آن زمان ملت ایران از توان دفاعی امروز هم برخوردار نبود. تضعیف فرهنگ شهادت طلبی در جنگ نرم و ایجاد دو قطبی صلح و جنگ یکی دیگر از عواملی بود که در پذیرش برجام بی تاثیر نبود.

زمانی حضرت روح الله فرمودند ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد و برجام اثبات این تئوری حضرت امام بود. آری وقتی فرهنگ شهادت طلبی تضعیف شود منطق جنگ هراسی پیروز می‌شود؛ به دست خودمان دانش بومی مان را بتون ریزی می کنیم تا تحریم ها برداشته شود اما در عوض هر روز بر تحریم ها افزوده می‌شود.

در این شرایط چه باید کرد؟ بازگشت به انقلاب و آرمان های آن راهکاری است که مقام معظم رهبری چند سالی است در دستور کار خود قرار داده اند؛ راهی که ملت ایران سال 42 قدم در آن گذاشت جز با خود باوری و اسلام باوری به نتیجه نخواهد رسید و خود باوری و اسلام باوری در متن انقلاب اسلامی ایران وجود دارد.

آقای ظریف درست فهمیدند و دیر فهمیدند که تحریم ها اثر ندارد. آری تحریم ها اثر ندارد اگر ما خودمان را باور داشته باشیم و انقلابی باقی بمانیم…

انتهای پیام/آرمان زنان/ ی