کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی« ummid » ،بیش از 35 هزار نفر از پنجمین جشنواره غذای حلال تورنتو در سال 2017 میلادی بازدید کردند.

این جشنواره که بزرگ ترین جشنواره غذای حلال حوزه آمریکای شمالی است روزهای شنبه و یکشنبه،25 و 26 تیر در مرکز بین المللی «میسیساوگا» برگزار شد.

جشنواره غذای حلال تورنتو که بزرگ ترین نمایشگاه حلال آمریکای شمالی است زمان را برای بازدیدکنندگان مسلمان به عقب برد تا شاهد دستاوردها و مشارکت های خود در جامعه کانادا در چندین سال گذشته باشند.

میهمانان این جشنواره از خدمات منحصر به فرد بیش از 200 غرفه غذایی از بهترین رستوران های حلال،نانوایی ها و شرکت های تولید مواد غذایی حلال بهره مند شدند.

«سلیمه جیوراج»،بنیانگذار جشنواره غذای حلال در این باره گفت:جمعیت مسلمان در حال افزایش روز افزون در کانادا است و به همین دلیل،صنعت غذای حلال هم در حال گسترش است.

وی افزود:تقاضا برای غذای حلال در کانادا وجود دارد اما هنوز نیاز به آموزش های زیادی پیرامون مفهوم حلال وجود احساس می شود.

جیوراج خاطرنشان کرد که آموزش مفاهیم مربوط به صنعت حلال یکی از اهداف اولیه این جشنواره بود.

در جشنواره غذای حلال،تاریخ مسلمانان از دهه 1800 میلادی به نمایش گذاشته شد و به گفته جیوراج این نه فقط داستان رشد جامعه اسلامی بلکه ترسیم کننده مشارکت های چشمگیر مسلمانان و کمک آنها به فرهنگ و جامعه کانادایی است.

پایان پیام/7
ضمیمه :