خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
آمریکا با کمک رسانی هوایی روحیه ی ترویستهای داعش را تقویت می کندبه گزارش اسلام تایمز به نقل از الاتجاه پرس، «حاکم الزاملی» نماینده ی کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد: آمریکا در تلاش است تا بعد از هر شکستی و یا درگیری که تروریستهای داعش در آن خسارت های زیادی می بینند، از طریق رساندن کمک ها و تجهیزات به آنان، روحیه ی این تروریستها را تقویت کند.

این نماینده ی عراقی در گفتگویی که با تلویزیون الاتجاه پرس انجام داد، خاطر نشان کرد: آمریکا بیش از یک بار دست به کمک رسانی از طریق هواپیماها به تروریستهای داعش نموده است که تصاویر و اسناد آن موجود است.

آمریکایی ها چند بار بعد از شکست داعش، برایشان تجهیزات، مهمات، سلاح و حتی نیرو ارسال و اعزام نموده است که آخرین آن در دو منطقه ی «الحویجه» و «تلعفر» بوده است.

وی افزود: بعد از هر کمک رسانی هوایی از طرف آمریکایی ها، حملاتی تروریستی از سوی این تروریستها با استفاده از خودروهای بمبگذاری شده و عوامل انتحاری به وقوع پیوسته است که آنچه در روستای «الامام» و در اطراف «الحویجه» انجام شد، بهترین دلیل برای آن است؛ به گونه ای که 5 فروند هواپیما اقدام به رساندن ابزار و آلات نظامی و نیرو به این منطقه نموده اند.

«حاکم الزاملی» تصریح کرد:کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق طی نامه ای به فرمانده ی کل نیروهای مسلح عراق خواستار تبیین نهایت تجاوزاتی شد که از سوی آمریکایی ها به وقوع پیوسته است.

در خصوص حضور نظامیان ترکیه ای در اردوگاه «بعیشقه» این نماینده ی عراقی تاکید کرد: حضور نظامیان ترکیه ای غیر قانونی است و با حسن همجواری تناقض دارد، این نیروها از همان ابتدا قصد داشتند در عملیات موصل تاثیرگذار باشند اما در این اردوگاه محاصره شدند و تحرکاتش محدود شد و پیروزی در موصل به دست نیروهای خالص عراقی به وقوع پیوست.

وی افزود: بعد از تکمیل آزادی منطقه ی «تلعفر» روی سخنمان با ترک ها خواهد بود و اجازه نخواهیم داد که در این منطقه از عراق به حضورشان ادامه دهند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/818731

خبر فوق مربوط به رسانه اسلام تایمز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم