خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
19989410_1340295616089232_7376403249964429879_nنیروهای یمنی موفق شدند ده‌ها نظامی اماراتی و مزدور وابسته به رژیم سعودی را در استان تعز از پای دربیاورند.

به گزارش صاحب نیوز؛ ده‌ها نظامی اماراتی به همراه مزدوران وابسته به رژیم سعودی، حمله گسترده‌ای را علیه مواضع نیروهای یمنی در استان تعز باهدف اشغال پایگاه نظامی «خالد» انجام دادند.

نیروهای یمنی مستقر در پایگاه و اطراف آن، متوجه تحرکات مزدوران و نظامیان اماراتی شدند، موفق شدند با موشک‌های حرارتی، چهار خودروی نظامی اماراتی را منهدم کنند.

سپس نیروهای یمنی موفق شدند علی‌رغم پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری عربستان از مزدوران و نظامیان، حمله آن‌ها را از سه محور به‌طور کامل دفع کنند.

منابع یمنی اعلام کردند، نیروهای مستقر در پایگاه و اطراف آن موفق شده‌اند در درگیری‌های اطراف پایگاه، ده‌ها نظامی اماراتی و مزدور وابسته به رژیم سعودی را از پای دربیاورند.

شبکه خبری «المسیره» یمن اعلام کرد، نظامیان اماراتی و مزدوران وابسته به رژیم سعودی با ترک اجساد هم‌قطارانشان از منطقه متواری شدند.

عربستان سعودی همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور باهدف بازگرداندن «عبدربه منصور هادی»، رئیس‌جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرده است.

این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه‌ای جز کشتار بیش از ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها یمنی و ویرانی زیرساخت‌های این کشور نداشته است.

انتهای پیام/ ت.ج

لینک کوتاه: betanews.ir/n/818669

خبر فوق مربوط به رسانه صاحب نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم